Окружний адміністративний суд визнав окремі положення сумнозвісної Постанови КМУ №117 протиправними та нечинними.
05 червня 2019 року суд оголосив вступну та резолютивну частину Рішення по справі №826/12108/18 (див скрін нижче), яким задовольнив адміністративний позов про визнання п. 10, п. 20, п. 21 Порядку №117.
Підставою звернення до суду з таким позовом стала незгода позивача з правомірністю та обґрунтованістю п. 10, п. 20, п.21 Порядку №117, як наслідок, незгода з діями відповідачів щодо зупинення та відмови в реєстрації податкової накладної.
Позивач просив суд:
- визнати протиправними дії ДФС щодо зупинення реєстрації податкової накладної Позивача;
- визнати протиправними дії ГУ ДФС у Київській області, про відмову в реєстрації податкової накладної;
- зобов'язати ДФС зареєструвати в ЄРПН податкову накладну Позивача датою її подання на реєстрацію;
- визнати протиправними та такими, що не відповідають правовому акту вищої юридичної сили, положення нормативно-правового акту, визначені пп. 10, п. 20, п. 21, Порядку №117 та одночасно застосувати один із встановлених законом способів захисту порушеного права Позивача, а саме: визнати нечинними положення нормативно-правового акта, визначені п. 10, п. 20, п. 21 Порядку №117;
- зобов'язати КМУ прийняти новий нормативно-правовий акт, який би передбачав дотримання та виконання п. 201.16 ПКУ на заміну нормативно-правового акта — Постанови КМУ №117, визнаного протиправним в частині.
Відповідачами були КМУ, Мінфін та ДФСУ.
***
Коментар юриста редакції:
Це судове рішення буде діяти тільки з наступного дня після опублікування його повного тексту в Єдиному судовому реєстрі. При цьому у ДФС буде 30 календарних днів для подання апеляції. І тільки на 31 день, якщо податківці не подадуть її, норми Порядку №117 вважатимуться скасованими. Відповідно з цієї дати будуть скасовані:
- критерії ризиковості платника податку, критерії ризиковості здійснення операцій, перелік показників податкової історії;
- правила та підстави прийняття рішень комісіями ДФС щодо реєстрації та відмови в розблокуванні ПН та РК.
Відповідно з цієї дати блокувати ПН та РК у податківців вже не буде підстав, оскільки в квитанції про зупинення реєстрації ПН та РК має бути зазначено відповідний критерій за п. 10 Порядку №117. А от якою буде доля заблокованих ПН та РК до цієї дати, без винесених рішень комісією, це відкрите питання.
UPD_25.06.2019
Сьогодні, 25 червня, на сайті Єдиного реєстру судових рішень опубліковано судове рішення від 05.06.2019 №826/12108/18. Відповідно у ДФС від цієї дати, якщо судове рішення було вручено у цей день, є 30 к.дн для оскарження цього рішення.
UPD_19/07/2019
18 липня податківці подали апеляцію до Шостого апеляційного суду м. Києва щодо рішення Окружного адмінсуду м. Києва. Про це ми зазначали тут.
Читайте також: Увага! Опубліковано судове рішення щодо скасування критеріїв блокування ПН та РК