• Посилання скопійовано

Мінцифри почало працювати над оновленою концепцію е-Суду

Оновлення електронного суду дасть змогу громадянам подавати позови, отримувати документи та розглядати справи онлайн у зручний час. А суддям – не друкувати купу паперів, проводити засідання у форматі відеоконференцій та економити час

Мінцифри почало працювати над оновленою концепцію е-Суду

Міністерство цифрової трансформації України розповідає, що оновлення електронного суду дасть змогу громадянам подавати позови, отримувати документи та розглядати справи онлайн у зручний час. А суддям – не друкувати стоси паперів, проводити засідання у форматі відеоконференцій та економити час.

Основа цифровізації судової сфери – Єдина судова інформаційно-телекомунікаційна система (ЄСІТС). Мінцифри з партнерами долучилося до розробки системи та провела ІТ-аудит. Виявили, що треба оновити для більш ефективної роботи е-Суду. Нині триває функціональний аудит, після якого планується запустити оновлені сервіси для громадян.

Завдяки трансформації електронного суду українці зможуть:

  • звертатися до суду онлайн у зручний час 24/7;
  • отримувати судові рішення в електронній формі;
  • подавати докази;
  • сплачувати штрафи, вносити та повертати судові збори та застави;
  • подавати процесуальні документи та повідомляти про події; 
  • ознайомлюватися з матеріалами електронної судової справи;
  • переглядати відкриті дані та реєстри;
  • аналізувати судову практику й ефективність роботи судів.

Нині в е-Суді вже доступні електронний кабінет, можливість відеоконференцій та документообігу онлайн.

Частина сервісів для громадян буде доступною в окремому е-кабінеті, а частина – у Дії. Нині працюємо над поданням електронного виконавчого документа у судовій справі до Автоматизованої системи виконавчого провадження (АСВП) для виконання судового рішення. Наприклад, щоб стягнути аліменти з боржника, не треба буде шукати адресу підходящої служби та ходити до суду. Громадяни надсилатимуть та отримуватимуть документ автоматично, а сповіщення про всі кроки справи надходитимуть у Дії.

Зазначимо, що судові сповіщення, судові рішення та судові штрафи вже є в Дії.

Сервісами користуються 50 тис. працівників суду й судових організацій та понад 6,7 млн громадян, адвокатів, нотаріусів, слідчих органів та представників бізнесів. А кількість судових рішень, які розглядали за 2021 – 2023 роки, становить 16 904 405.

е-Суд – важлива частина Державної антикорупційної програми на 2023–2025 роки. Його впровадження дасть змогу мінімізувати корупційні ризики та зробити судову сферу більш прозорою й ефективною. 

Електронні сервіси та систему розробляє Міністерство цифрової трансформації спільно з Вищою радою правосуддя, Комітетом Верховної Ради з питань правової політики та Державною судовою адміністрацією за підтримки USAID проєкту ЄС Право-Justice та консалтингової компанії CIVITTA.

Джерело: Міністерство та Комітет цифрової трансформації України

Рубрика: Право і відповідальність/Судова практика

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Судова практика»