• Посилання скопійовано

Чи можна оскаржити штраф за неявку до ТЦК: позиція юриста

Сама повістка ніколи не оскаржується. Оскаржується саме результат неявки по ній, тобто штраф. Для оскарження штрафу передбачено два основні шляхи: оскарження через суд; оскарження через орган, вищий за ТЦК, де ви перебуваєте на обліку

Чи можна оскаржити штраф за неявку до ТЦК: позиція юриста

Якщо не з'являтися по повістці, військовозобов'язаних подають у розшук і вони зобов'язані сплатити штраф. Але буває так, що при винесенні постанови є порушення, і тоді штраф можна оскаржити.

Це можна зробити, якщо для оскарження є реальні підстави. Про це в коментарі РБК-Україна зазначила адвокатка АБ Романа Сацика Марія Ганіна.

 

Коли можна оскаржити штраф за неявку по повістці

За словами адвокатки, просто без серйозних підстав не з'явитися по повістці не можна. Навіть якщо у людини вже є відстрочка або бронювання – у разі отримання повістки в будь-якому випадку треба з'явитися до ТЦК і СП.

"Навіть якщо людина раніше уточнювала дані, але їй знову надійшла повістка для уточнення даних, потрібно приходити знову. Не зобов'язані з'являтися по повістках тільки виключені з військового облікуНе зняті з обліку, а повністю з нього виключені. Якщо їм прийшла повістка, то це підлягає оскарженню", – пояснює Марія Ганіна.

В усіх інших випадках штраф за неявку по повістці можна оскаржити, якщо не дотримано певних процедурних моментів. Наприклад, якщо повістка надійшла на відділення пошти вже після тієї дати, яка була зазначена в повістці для явки. Або якщо порушено інші процедурні моменти.

Зверніть увагу. Сама повістка ніколи не оскаржується. Оскаржується саме результат неявки по ній, тобто штраф.

"Притягнення до відповідальності – це ціла процедура. Постанова про витягнення до відповідальності у вигляді штрафу має виноситися начальником ТЦК і СП під час засідання. І оскаржити штраф можна, наприклад, якщо вас не викликали на таке засідання. Якщо вас не повідомили належним чином про розгляд справи і у вас не було змоги себе захистити", – пояснює співрозмовниця.

Як оскражити штраф і куди звертатися

Для оскарження штрафу передбачено два основні шляхи:

  • оскарження через суд;
  • оскарження через орган, вищий за ТЦК, де ви перебуваєте на обліку.

"Якщо ви на обліку в районному ТЦК Києва, то треба звертатися в Київський міський ТЦК. Якщо це Бориспіль, Бровари, Буча та інші міста, то звертатися треба в Київський обласний ТЦК. Або – в суд", – каже Марія Ганіна.

Зі своєї практики, вона радить подавати відразу до суду, бо в таких справах є строки на оскарження – 10 днів з моменту винесення постанови або коли людина дізналася про таку постанову. Незрозуміло, скільки можуть розглядати звернення у вищому органі, і може пройти багато часу. Якщо пропустити строки для суду, це не дуже добре.

"В судовому порядку оскарження може тривати досить довго. Ось ми подали з клієнтом на оскарження в червні, а у нас перше засідання призначено тільки на вересень. А загалом це може зайняти 4-6 місяців", – каже вона.

 

Чи скасують штраф, доки справу розглядають у суді

Разом з позовом про скасування штрафу до суду також подають прохання зупинити стягнення. Щоб клієнту не блокували картки і не стягували кошти.

"Якщо суд задовільнить прохання, то доки йде розгляд справи, кошти не стягують. Але важливо зрозуміти, що цей процес не зупиняє процес мобілізацій військовозобов'язаного", – додає адвокатка.

 

Чи можуть надсилати повістки заброньованим

Заброньованим або людям з відстрочкою зазвичай повістки не надходять просто так. Втім, їх іноді можуть надсилати й тим, в кого є бронь або відстрочка від мобілізації, зауважує Марія Ганіна.

"Таке буває, скажімо, коли людина встановила застосунок Резерв+, оновила дані, але ще не встигла оформити відстрочку і її заява поки що перебуває на розгляді. Повістки у нас часто надсилає Міноборони, а не ТЦК. І буває так, що в самому ТЦК знають цю особу і що вона в процесі оформлення відстрочки. Їм взагалі ця людина не потрібна. Але повістки все одно формуються автоматично. Особливо коли в реєстрах відстрочка ще не підтягнулася", – каже фахівчиня. 

Військовий облік на підприємстві: все, що потрібно знати бухгалтеру і кадровику

Щоби ведення військового обліку не стало головним болем бухгалтерів і кадровиків, ми підготували надзвичайно корисну добірку найкращих і найпопулярніших матеріалів на цю тему. 

Це — ваш надійний путівник по більш як 25 новинам і статтям на сайті «Дебету-Кредиту». 

Джерело: РБК-Україна

Рубрика: Право і відповідальність/Відповідальність, санкції і штрафи

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Відповідальність, санкції і штрафи»