• Посилання скопійовано

Мінінфраструктури уповноважило працівників відділу внутрішніх розслідувань складати адмінпротоколи

Наказом Мінінфраструктури посадових осіб Відділу внутрішніх розслідувань та запобігання корупційним і економічним правопорушенням отримали повноваження складати протоколи про адміністративні правопорушення

Мінінфраструктури наказом від 3 серпня 2012 р. №156-Г уповноважило начальника, заступника начальника та головних спеціалістій Відділу внутрішніх розслідувань та запобігання корупційним і економічним правопорушенням під час здійснення державного фінансового моніторингу складати протоколи про адміністративні правопорушення, передбачені ст. 166 (9) і 188 (34) Кодексу України про адміністративні правопорушення, у разі якщо ці порушення за своїм характером не тягнуть за собою кримінальної відповідальності.
Нагадаємо, що згідно зі ст. 166(9) КпАП, порушення вимог щодо ідентифікації та вивченні фінансової діяльності особи, яка здійснює фінансову операцію, як, приклад, неподання, невчасне подання або подання недостовірної інформації про фінансові операції, що підлягають фінансовому моніторингу:
— тягнуть за собою накладення штрафу на посадових осіб суб'єктів первинного фінмоніторингу, громадян — суб'єктів підприємницької діяльності від 100 до 200 н.м.д.г.
Ненадання, невчасне надання або надання недостовірної інформації, пов'язаної з аналізом фіноперацій, що стали об'єктом фінмоніторингу, довідок та копій документів (у т.ч. які становлять банківську або комерційну таємницю) на запит спеціального уповноваженого центрального органу виконавчої влади зі спеціальним статусом з питань фінансового моніторингу:
— тягнуть за собою накладення штрафу на посадових осіб підприємств, установ, організацій, громадян — суб'єктів підприємницької діяльності, які не є суб'єктами первинного фінансового моніторингу, від 100 до 200 н.м.д.г.
Розголошення у будь-якому вигляді відповідно до закону є об'єктом обміну між суб'єктом первинного фінансового моніторингу та спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади зі спеціальним статусом з питань фінансового моніторингу, або факту надання (отримання) особою, якій ця інформація стала відома у зв'язку з її професійною або службовою діяльністю:
— тягне за собою накладення штрафу від 300 до 500 н.м.д.г.
Своєю чергою, ст. 188 (34) КпАП передбачає, що невиконання законних вимог посадових осіб суб'єктів державного фінмоніторингу щодо усунення порушень законодавства про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, отриманих злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму, або створення перешкод для виконання покладених на них обов'язків:
— тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб, суб'єктів первинного фінмоніторингу, громадян — суб'єктів підприємницької діяльності від 100 до 200 н.м.д.г.

Джерело: ЮРЛІГА

Рубрика: Право і відповідальність/Відповідальність, санкції і штрафи

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Відповідальність, санкції і штрафи»