Згідно з Законом, забороняється куріння тютюнових виробів, а також електронних сигарет і кальянів у приміщеннях закладів ресторанного господарства, на стаціонарно обладнаних зупинках маршрутних транспортних засобів, у підземних переходах, у під’їздах житлових будинків, на дитячих майданчиках, у ліфтах і у транспорті загального користування.
Також забороняється паління у приміщеннях та на території закладів охорони здоров’я; навчальних закладів; спортивних і фізкультурно-оздоровчих споруд та закладів фізичної культури і спорту; у приміщеннях об’єктів культурного призначення; органів державної влади та органів місцевого самоврядування, інших державних установ.
Забороняється, крім спеціально відведених для цього місць, куріння тютюнових виробів у приміщеннях підприємств, установ та організацій усіх форм власності; готелів та аналогічних засобів розміщення громадян; гуртожитків; в аеропортах та на вокзалах.
Власник, уповноважені ним особи або орендарі відповідних споруд чи окремих приміщень зобов’язані відвести спеціальні місця для куріння, сумарна площа яких не має перевищувати 10% загальної площі відповідної споруди чи приміщення, обладнані витяжною вентиляцією чи іншими засобами для видалення тютюнового диму.
За розміщення попільничок або куріння у приміщеннях закладів ресторанного господарства передбачено штраф від 1 тисячі до 10 тисяч гривень.
За невідведення спеціальних місць для куріння, необладнання їх витяжною вентиляцією чи іншими засобами для видалення тютюнового диму, нерозміщення відповідної інформації – також від 1 тисячі до 10 тисяч гривень.
У той же час, завідувач відділом контролю над тютюном Українського інституту стратегічних досліджень МОЗ Костянтин Красовський зазначив, що "у кожного закладу є довідка з БТІ, де написано, що їх тераса або веранда є прибудовою, а не самим приміщенням, то там палити можна".
Видання зазначає, що штраф для відвідувачів-курців - 50-170 грн, якщо людину впіймали з цигаркою перший раз, і 170-340 грн - для злісних порушників.