• Посилання скопійовано

За порушення законодавства про зайнятість роботодавцям загрожує штраф до 23 тис. грн.

Незаконне стягнення платні з шукачів роботи кадровими та рекрутинговими агентствами відтепер коштуватиме останнім 11,5 тис. грн. Про це повідомив перший заступник Голови Державної інспекції України з питань праці Роман Зенов

За порушення законодавства про зайнятість роботодавцям загрожує штраф до 23 тис. грн.

"В Україні вже діє Порядок накладення штрафів на роботодавців та кадрові і рекрутингові агентства, що порушують Закон "Про зайнятість населення". Зокрема, якщо з шукачів роботи вимагатимуть платню, що заборонено, то це коштуватиме такій компанії 10 мінімальних зарплат, що на даний час становить майже 11,5 тисячі гривень. Це захистить українців від псевдопосередників, які насправді не надають послуг з працевлаштування", - сказав він.

Серед інших порушень, які матимуть економічні наслідки для підприємств, - надання послуг з посередництва у працевлаштуванні за кордоном без відповідної ліцензії (штраф становить 20 мінімальних зарплат – на даний час майже 23 тис. грн). Такий же штраф накладається за аутсорсинг та аутстафінг всередині країни без дозволу на це.

«Сьогодні механізмом аутсорсингу та аутстафінгу всередині країни активно користуються деякі підприємства гірничо-металургійного комплексу, намагаючись за рахунок працівників мінімізувати видатки. Такі підприємства звільняють своїх співробітників та замовляють послуги у інших компаній, не надаючи їхнім співробітникам належних соціальних гарантій, які передбачені законодавством, у тому числі за роботу у шкідливих умовах. Відповідатимуть роботодавці фінансово і за масове звільнення без виконання усіх вимог законодавства», - сказав він.

Роман Зенов пояснив, що хоча Закон України "Про зайнятість населення", де чітко прописана відповідальність за недотримання норм, діє в Україні з початку року, Порядку накладення штрафів не було. Але тепер за ініціативи Мінсоцполітики такий Порядок вже затверджений та набув чинності. "Відтепер, якщо інспектор Держпраці під час перевірки підприємства виявить такі порушення, він складає відповідний акт, на підставі якого ухвалюється рішення про накладення штрафу. Тобто Держпраці одержав дієвий механізм захисту прав як працівників, так і шукачів роботи», - сказав він.

Джерело: КМУ

Рубрика: Право і відповідальність/Відповідальність, санкції і штрафи

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Відповідальність, санкції і штрафи»