• Посилання скопійовано

Неочевидні ризики застосування податкового компромісу (відео)

Податковий адвокат про те, що потрібно знати, перед тим як прийняти рішення скористатися "податковою амністією"

У чому суть податкового компромісу
Податковий компроміс передбачає звільнення від юридичної відповідальності платників податків за заниження податкових зобов'язань з податку на прибуток підприємств та ПДВ.

Мета податкового компромісу
Основна мета - повернення до бюджету частини коштів, незаконно зекономлених бізнесом в результаті роботи з так званими «площадками», які діяли під час попередньої влади.

Податковий період, за який можна застосувати компроміс
Будь-які періоди до 01.04.2014 р. з урахуванням встановлених ПКУ строків давності.
Тобто 1095 днів - з 31.03.2011 р.

Строк для звернення за компромісом
90 календарних днів з дня набрання чинності Законом N63 від 25 грудня 2014 р. Набув чинності 17.01.2015 р.,  тобто до 16.04.2015 р.

Ставка податкового компромісу
5% від суми занижених податкових зобов'язань з ПДВ та податку на прибуток, тобто 95% суми відповідного податку будуть вважатися погашеними.

На які податки поширюється
ПДВ і податок на прибуток.

Хто може скористатися
- Платники, які добровільно подадуть уточнюючий розрахунок, в якому самостійно визначать суму завищення податкового кредиту з ПДВ або суму завищення витрат з податку на прибуток;
- Платники, щодо яких проводиться податкова перевірка або вже оформлений акт такої перевірки;
- Платники, щодо яких прийнято податкове повідомлення-рішення, за яким сума податкового зобов'язання не узгоджена;
- Платники, які перебувають на стадії адміністративного або судового оскарження податкових повідомлень-рішень, винесених раніше;

Відповідальність платника податків
У разі досягнення компромісу, платник податків та його посадові особи звільняється від будь-якої юридичної відповідальності, включаючи фінансову, адміністративну та кримінальну.

Процедура досягнення компромісу
1. Протягом 90 календарних днів, після вступу в силу закону, тобто з 17.01.2015 г. по 16.04.2015 г. платники податків, які вирішили досягти податкового компромісу, подають у фіскальну службу уточнюючі розрахунки податкових зобов'язань з податку на прибуток та / або ПДВ за формою, яку планує затвердити Державна фіскальна служба України (до моменту затвердження форм розрахунків, їх можна буде подати за існуючою формою уточнюючого розрахунку як окремий документ з поясненням мотивів подачі для застосування податкового компромісу і з переліком (описом) операцій, щодо яких були уточнені показники податкової декларації);
2. Фіскальна служба погодить заявлені суми податкових зобов'язань або проведе позапланову документальну перевірку із складанням податкового повідомлення-рішення, за яким платник податків може погодитися зі сплатою до бюджету лише 5% від сум занижених податкових зобов'язань;
3. У разі незгоди платник податків має право оскаржити податкове повідомлення-рішення в адміністративному або судовому порядку, але в такому випадку податковий компроміс вважається недосягнутим;
4. Протягом 10 календарних днів з моменту узгодження сум податкових зобов'язань в рамках податкового компромісу платник податків перераховує до бюджету погоджені суми.

Ризики застосування компромісу
1. У разі досягнення компромісу, платник податків звільняється від кримінальної відповідальності за ухилення від сплати податків за ст. 212 КК України, при цьому, у разі одночасної кваліфікації за ст. 205 (209) КК України, податковий компроміс не тільки не припинить кримінальне провадження за вказаними статтями, а й буде незаперечним доказом вини.
2. Досягнення компромісу може створити проблему контрагентам, які потрапили в період, охоплений компромісом, у разі проведення у платника податків, який скористався компромісом, позапланової перевірки і включення в акт перевірки безтоварних операцій не тільки з конвертаційними центрами, а й з реальними компаніями.
3. У разі, якщо фіскальна служба проведе позапланову перевірку, сума в повідомленні-рішенні може істотно відрізнятися від спочатку задекларованої суми зобов'язань!
Пам'ятайте! Якщо ви не погодитеся на компроміс по сумі, визначеній фіскальною службою, вам доведеться оскаржувати її в адміністративному та судовому порядку на загальних підставах і в разі прийняття рішення не на користь підприємства скористатися податковим компромісом буде неможливо і до сплати буде заявлена вся сума зобов'язання.

Увага! У разі, якщо станом на 17.01.2015 р. сума податкового зобов'язання узгоджена, підприємство не зможе скористатися податковим компромісом!
  
Чи можлива перевірка платників податків, які не підуть на компроміс?
Проведення перевірки можливе, але в загальному порядку та на загальних підставах, передбачених у Податковому кодексі України.

Олександр Смирнов - адвокат, керівник податкової практики
Консалтингової компанії «Де Факто»
www.defacto.com.ua

Джерело: Консалтингова компанія "Де Факто"

Рубрика: Право і відповідальність/Відповідальність, санкції і штрафи

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Відповідальність, санкції і штрафи»