Держпраці нагадало, що відповідно до статті 172 Кримінального кодексу незаконне звільнення працівника з роботи з особистих мотивів чи у зв’язку з повідомленням про порушення вимог Закону “Про засади запобігання і протидії корупції” іншою особою, а також інше грубе порушення законодавства про працю караються:
- штрафом від 2000 до 3000 н.м.д.г. (34 000 - 51 000 грн),
- або позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років,
- або виправними роботами на строк до двох років.
За порушення гарантій для працівників на час виконання державних або громадських обов'язків (ст.119 КзПП) передбачено штраф у розмірі:
- від 510 до 1700 гривень ( повторне порушення - від 1700 до 5100 гривень) (стаття 41 КпАП);
- у розмірі мінімальної заробітної плати (ст. 265 КЗпП ).
Окрім того, Держпраці нагадує, що на початку листопада Рада ухвалила Закон щодо посилення відповідальності за порушення гарантій працівникам, призваним на військову службу (законопроектом №2035а). Докладніше тут>>>
Законом передбачено посилення відповідальності за недотримання встановлених законом гарантій та пільг працівникам, які залучаються до виконання обов’язків, передбачених законами України „Про військовий обов’язок і військову службу“, „Про альтернативну (невійськову) службу“, „Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію“. Зокрема, встановлюється штраф:
- у 10-кратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення.
- від 50 до 100 н.м.д.г. на посадових осіб підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності та громадян – суб’єктів підприємницької діяльності у розмірі.