Мінсоцполітики у листі від 16.08.2016 р. №1143/13/84-16 зазначила, що непроведення коригування середньої зарплати є порушенням законодавства про працю, за що встановлена відповідальність у вигляді штрафу у розмірі мінімальної зарплати, встановленої законом на момент виявлення порушення.
Штрафи накладаються центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
***
Від редакції: Нагадаємо, що згідно з п. 10 Порядку №100, у разі підвищення тарифних ставок і посадових окладів на підприємстві (як у розрахунковому періоді, так і в періоді, протягом якого за працівником зберігається середній заробіток), заробітна плата, включаючи премії та інші виплати, що враховуються при обчисленні середньої зарплати, за проміжок часу до підвищення коригуються на коефіцієнт їх підвищення.
Але на підставі п. 10 Порядку №100 на госпрозрахункових підприємствах і в організаціях коригування заробітної плати та інших виплат провадиться з урахуванням їх фінансових можливостей. Тож коригувати середню зарплату такі підприємства зобов'язані, але розмір коригування можна встановлювати залежно від своїх фінансових можливостей. Проведення коригування на прикладах в різних випадках нарахування середньої зарплати дивіться тут>>
Аналітика від Дт-Кт: види відповідальності за порушення трудового законодавства та оплати праці