• Посилання скопійовано

За надання відпустки без збереження зарплати більше ніж 15 к. днів на рік — штраф 3723 грн

Держпраці надала роз'яснення щодо наслідків надання відпустки без збереження зарплати більше ніж 15 календарних днів на рік

За надання відпустки без збереження зарплати більше ніж 15 к. днів на рік — штраф 3723 грн

Надання відпустки працівникам без збереження заробітної плати з порушенням законодавства про працю, зокрема ч. 2 ст. 84 КЗпПст. 26 Закону «Про відпустки», та відсутність документів щодо проведення атестації робочих місць за умовами праці. Саме зазначені порушення були встановлені за результатами інспекційного відвідування інспекторами праці управління Держпраці у Миколаївській області підприємства, що здійснює господарську діяльність у будівельній сфері.

Надання відпустки без збереження заробітної плати за сімейними обставинами на підприємстві, що перевірялося, явище не поодиноке. Працівники пишуть заяву, адміністраціє не заперечує. В контексті різних обставин зазначені дії можна трактувати по різному. Наприклад:  відпустка без збереження заробітної плати – універсальний спосіб для роботодавця зекономити кошти на заробітній платі працівника у період низької  господарської активності, або з огляду до  працівника - можливість скористатися додатковим вільним  часом (нехай і безоплатним). Між тим, у чинному законодавстві чітко визначено умови надання відпустки без збереження заробітної плати. Так, надання відпустки без збереження заробітної плати, за обставин, зазначених відповідно до ч. 2 ст. 84 КЗпП, можливо на строк не  більше ніж 15  календарних днів на рік, інше (факти виявлені на підприємстві) є  порушенням чинного трудового законодавства.

Також, під час  проведення інспекційного відвідування було встановлено, що на підприємстві, за штатним розписом якого є посади газорізальника, електрозварників ручного зварювання, не проводилася робота щодо проведення атестації робочих місць за умовами праці. Вказане свідчить про порушення трудових прав працівників, позбавляє працівників на отримання пільг та компенсацій за роботу у важких та шкідливих умовах праці.

До підприємства застосовано штрафні санкції у розмірі 3723 гривень відповідно до абз. 8 ч. 2 ст. 265 КЗпПУ. Директора підприємства притягнуто до адміністративної відповідальності та  зобов’язано у визначений строк  вжити заходи щодо проведення атестації робочих місць за умовами праці.

***

Читайте також: За невиплату зарплати навіть за проханням працівника – штраф 3723 грн

Джерело: Держпраці у Миколаївській області

Рубрика: Право і відповідальність/Відповідальність, санкції і штрафи

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Відповідальність, санкції і штрафи»