У пояснювальній записці наголошується, що одним з головних пріоритетів державної політики по відношенню до осіб з інвалідністю є їх трудова зайнятість, як важлива сторона кожного громадянина.
Через це Третьякова вважає за необхідне за необхідне законодавчо закріпити відповідальність посадових осіб підприємств, установ, організацій, фізичних осіб - підприємців, за відмову в укладенні трудового договору або в просуванні по службі, звільнення за ініціативою адміністрації, переведення особи з інвалідністю на іншу роботу без її згоди з мотивів інвалідності, з метою захисту прав та законних інтересів осіб з інвалідністю.
За текстом законопроекту за наведені вище дії буде передбачено новий адміністративний штраф.
За новою ст. 165-6 КпАП адмінштраф буде застосовано за:
- відмову посадовими особами підприємств, ФОПами, в укладенні трудового договору або в просуванні по службі, звільнення за ініціативою адміністрації, переведення особи з інвалідністю на іншу роботу без її згоди з мотивів інвалідності, за винятком випадків, коли за висновком МСЕК стан його здоров’я перешкоджає виконанню професійних обов’язків, загрожує здоров’ю і безпеці праці інших осіб, або продовження трудової діяльності чи зміна її характеру та обсягу загрожує погіршенню здоров’я осіб з інвалідністю;
- неподання посадовими особами підприємств, фізичними особами звітів про працевлаштування осіб з інвалідністю,
- використання не за цільовим призначенням наданих з Державного фонду соціального захисту осіб з інвалідністю дотацій, компенсацій, позик, відшкодування витрат на професійну підготовку, підвищення кваліфікації і перепідготовку осіб з інвалідністю, фінансової допомоги.
Розмір адмінштрафу за перше порушення становить від 8 до 15 нмдг (від 136 до 255 грн).
За повторне порушення будь-якого з перелічених вище - від 10 до 20 нмдг (від 170 до 340 грн).
***
УВАГА!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER. Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!