Ми вже зазначали, що з тексту Меморандуму з МВФ прийняття ВРУ законопроєкту №8401 щодо повернення податкових правил довоєнного часу заплановано на кінець червня 2023 року. Тож до вирішення цього питання залишилося не так багато часу.
А потім 16 травня Гетманцев у своєму Телеграм-каналі вказував, що спільно з Міністерством фінансів він провів зустріч з представниками МВФ щодо визначення наших кроків у фіскально-бюджетній політиці.
І ось тепер Южаніна нагадала, що відновлення штрафів при застосуванні РРО з 01.07.2023 року передбачено законопроєктом №8401, а його планується розглянути вже на найближчому засіданні Верховної Ради України.
Що мала зробити, але чого не зробила влада, коли з 1 січня 2022 року поширила обов'язок застосування РРО і на платників другої та третьої груп єдиного податку? Народний депутат так бачить цю проблему.
► Вимоги до використання ПРРО не спрощено – фактично вони стали аналогами звичайних РРО.
► Вимоги до фіскальних чеків також не спрощено, навіть коли розрахунок відбувається за допомогою банківської картки і податкова 100% бачить усі обороти підприємця.
► Штрафи не знижено – вони становлять 100 - 150% вартості товарів, проданих із порушенням вимог застосування РРО, хоча навіть для великого бізнесу штрафи при несплаті податків не перевищують 50%.
Зрозуміло, що обов’язок застосування РРО платниками єдиного податку в найближчій перспективі скасовано не буде, якщо влада вкотре не почує їх та/або не врахує нинішні виклики.
Южаніна впевнена, що відновлення повного контролю податкових органів за використанням РРО/ПРРО зі всіма штрафами можливе лише за умови приведення умов використання РРО/ПРРО до базових умов застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва. І не тільки на час воєнного стану, а в принципі.
Вона наголосила, що допоки цього не сталося, наполягатиме на продовженні мораторію на штрафи при застосуванні РРО під час розгляду законопроєкту №8401 у сесійній залі.