• Посилання скопійовано

З 1 січня – нові правила штрафування щодо ТЦУ

Змінено підхід у визначенні розміру штрафу у випадку несвоєчасного подання звіту про ТЦУ в разі подання уточнюючого звіту. Також зменшено штраф у разі несвоєчасного подання повідомлення про участь у МГК

З 1 січня – нові правила штрафування щодо ТЦУ

ДПС у Львівській області інформує, що Законом України від 04.12.2024 №4112-ІХ внесено  зміни до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо врахування положень Рекомендацій Ради Організації економічного співробітництва та розвитку стосовно податкових заходів для подальшої боротьби з підкупом іноземних посадових осіб у міжнародних ділових операціях, а саме з 1 січня 2025 року збільшений розмір штрафу у разі неподання повідомлення про участь у міжнародній групі компаній:

100 розмірів (було 50) прожиткового мінімуму для працездатної особи, встановленого законом на 1 січня податкового (звітного) року (абзац сьомий п. 120.3 ПКУ).

Змінено підхід у визначенні розміру штрафу у випадку несвоєчасного декларування контрольованих операцій у поданому звіті про контрольовані операції в разі подання уточнюючого звіту:

Штраф у розмірі одного розміру прожиткового мінімуму для працездатної особи, встановленого законом на 1 січня податкового (звітного) року, за кожний календарний день несвоєчасного декларування контрольованих операцій в поданому звіті про контрольовані операції в разі подання уточнюючого звіту, але не більше суми, що дорівнює одному з двох значень, що є меншим за розміром, – або 300 розмірів прожиткового мінімуму для працездатної особи, встановленого законом на 1 січня податкового (звітного) року, або 0,5 відсотка суми контрольованих операцій, незадекларованих у поданому звіті про контрольовані операції (абзац восьмий п. 120.6 ПКУ).

Зменшено розмір штрафу в разі несвоєчасного подання повідомлення про участь у міжнародній групі компаній:

Штраф у розмірі одного розміру прожиткового мінімуму для працездатної особи, встановленого законом на 1 січня податкового (звітного) року, за кожний календарний день несвоєчасного подання повідомлення про участь у міжнародній групі компаній, але не більше 50 розмірів (було 100) прожиткового мінімуму для працездатної особи, встановленого законом на 1 січня податкового (звітного) року (абзац восьмий п. 120.6 ПКУ).

Законом України  від 04.12.2024 №4113-ІХ внесено зміни  до Податкового кодексу України та інших законів України щодо стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні, а саме: змінено підхід у застосуванні санкцій за порушення, пов’язані з поданням звіту про контрольовані іноземні компанії, вчинені в період з 1 січня 2022 року та протягом дії воєнного стану в Україні по останній календарний день (включно) календарного місяця, в якому воєнний стан буде припинено або скасовано:

За умови виконання контролюючою особою обов'язків, передбачених ст. 39-2 ПКУ протягом шести місяців після припинення або скасування воєнного стану – штрафні санкції за порушення, передбачені абзацами першим – восьмим п. 120.7 ПКУ, не застосовуються (абзаци перший – четвертий п. 72 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» ПКУ).

Джерело: ДПС у Львівській області

Рубрика: Право і відповідальність/Відповідальність, санкції і штрафи

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Відповідальність, санкції і штрафи»