• Посилання скопійовано

Керівників каратимуть за звільнення працівника з роботи через повідомлення про порушення фінмоніторингу

Уряд ухвалив законопроєкт щодо встановлення відповідальності за незаконне звільнення працівника з роботи у зв’язку з повідомленням ним про порушення вимог законодавства щодо фінмоніторингу

Керівників каратимуть за звільнення працівника з роботи через повідомлення про порушення фінмоніторингу

29 квітня Уряд схвалив пакет законопроєктів щодо виконання Україною вимог ЄС для приєднання до системи банківських європлатежів SEPA. Про перший ми писали тут.

Мета законопроєктів – приведення українського законодавства у сфері запобігання та протидії відмиванню доходів та фінансуванню тероризму у відповідність до актів права Європейського Союзу. Про це розповідає Мінфін.

Мінфін зауважив, що це є обов’язковою умовою для забезпечення подання офіційної заявки на приєднання України до SEPA (Single Euro Payments Area).

Приєднання України до SEPA дозволить громадянам та бізнесу здійснювати перекази у євро між 36 європейськими країнами – учасницями надзвичайно швидко, без додаткових комісій та за чітко встановленими правилами.

Після прийняття Верховною Радою і подальшого підписання угоди – фінансові кордони з ЄС будуть стерті.

Вступ до SEPA – це не тільки сучасні технічні можливості, це декларація про відданість європейським фінансовим стандартам.

Про переваги приєднання України до SEPA та ключові засади схваленого урядового пакету законопроєктів – докладніше у презентації.

 

Що ж планують змінити?

За повідомленням Мельничука, законопроєкт передбачає внесення змін до КУпАП та ККУ щодо забезпечення відповідності актам права Європейського Союзу та відповідним критеріям, встановленим Європейською платіжною радою, з метою приєднання України до Єдиної зони платежів у євро (SЕPA).

Він спрямований на приведення законодавства у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення у відповідність до міжнародних стандартів з питань боротьби з відмиванням коштів і фінансуванням тероризму та забезпечення виконання умов, встановлених Європейською платіжною радою, необхідних для подання Україною заявки стосовно приєднання до Єдиної зони платежів у євро (SEPA). 

Законопроєктом планують внести зміни до:

  • Кодексу України про адміністративні правопорушення, якими передбачається встановити відповідальність для посадових осіб підприємств, установ і організацій за примушування працівника до звільнення, притягнення його до дисциплінарної відповідальності або піддання іншим негативним заходам впливу; 
  • до Кримінального кодексу України щодо встановлення відповідальності за незаконне звільнення працівника з роботи у зв’язку з повідомленням ним про порушення вимог законодавства у сфері запобігання та протидії, а також відповідальності за протидію виконанню обов’язків суб’єкта первинного фінансового моніторингу.

Автор: Русанова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Право і відповідальність/Відповідальність, санкції і штрафи

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Відповідальність, санкції і штрафи»