Главная Все новости Финансы и банки НБУ и банковская система

НБУ обновил требования относительно организации системы внутреннего контроля в банках

НБУ усовершенствовал требования по организации системы внутреннего контроля в банках Украины и банковских группах

Національний банк України повідомляє, що вдосконалив вимоги щодо організації системи внутрішнього контролю в банках України та банківських групах.

Оновлення вимог до побудови та функціонування системи внутрішнього контролю в банках базується на положеннях нової редакції настанов Європейського органу банківського нагляду про корпоративне управління (вересень 2017 року) та методологічних засадах міжнародного стандарту COSO (Committee of Sponsoring Organizations of the Treadway Commission).

Зокрема:

  1. деталізовано повноваження та обов’язки суб’єктів системи внутрішнього контролю банку;
  2. запроваджено вимоги щодо побудови системи внутрішнього контролю банку на основі моделі трьох ліній захисту;
  3. деталізовано процедури та види внутрішнього контролю;
  4. встановлено критерії впровадження та функціонування компонентів системи внутрішнього контролю банку;
  5. визначено критерії оцінки ефективності системи внутрішнього контролю банку;
  6. встановлено мінімальний перелік питань, що мають бути врегульовані у внутрішньобанківських документах.

Постановою Правління НБУ від 02.07.2019 р. №88 затверджено Положення про організацію системи внутрішнього контролю в банках України та банківських групах. Постанова набирає чинності з дня, наступного за днем її офіційного опублікування.

Розробка Положення здійснювалась у співпраці з банківською спільнотою та міжнародними експертами. Враховуючи обсяг завдань, які банки мають виконати для запровадження вимог Положення, постановою НБУ передбачений 6-місячний період імплементації норм Положення (до 2 січня 2020 року).

Цією ж Постановою визнано такою, що втратила чинність, постанову від 29.12.2014 р. №867 «Про затвердження Положення про організацію внутрішнього контролю в банках України».

Джерело
Нацiональний банк України
Рубрика:
Финансы и банки / НБУ и банковская система
Теги:
Проверки , Банки

Обратите внимание: новостная лента «Дебет-Кредит» содержит не только редакционные материалы, но также статьи сторонних авторов, разъяснения сотрудников фискальной службы и т.п.

Данные материалы, а также комментарии к ним, отражают исключительно точку зрения их авторов и могут не совпадать с точкой зрения редакции.

Редакция не идентифицирует лица комментаторов, а не модерирует тексты комментариев и не несет ответственности за их содержание.

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме

Хочете отримувати

найважливіші новини від «Дебету-Кредиту»?