Главная Все новости Труд и социальная защита ЕСВ, социальная защита

Какие самые распространенные ошибки в выданных листках нетрудоспособности?

В большинстве случаев в листках нетрудоспособности указывается сокращенное название предприятия и не заполняется его адрес; не подчеркивается слово «первинний» или «продовження»; не подчеркивается причина нетрудоспособности; не указывается режим (стационарный, амбулаторный и т.д.)

Фонд соціального страхування розповідає, що відповідно до ст. 9 Закону України від 23.09.1999 р. №1105-ХІV «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон України №1105) одним з основних завдань Фонду соціального страхування України є здійснення перевірки обґрунтованості видачі та продовження листків непрацездатності застрахованим особам, у тому числі на підставі інформації з електронного реєстру листків непрацездатності.

Підставою для призначення матеріального забезпечення є виданий у встановленому порядку листок непрацездатності, що передбачено вимогами ч. 1 ст. 31 Закону України №1105.

Рішення про призначення матеріального забезпечення приймається комісією (уповноваженим) із соціального страхування, що створюється (обирається) на підприємстві, в установі, організації.

Керуючись Законом України №1105 та Положенням про комісію (уповноваженого) із страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності, затвердженим постановою правління ФССУ від 19.07.2018 р. №13, комісія (уповноважений) із соціального страхування здійснює контроль за правильним нарахуванням і своєчасною виплатою матеріального забезпечення, приймає рішення про відмову в його призначенні, про припинення виплати матеріального забезпечення (повністю або частково), розглядає підставу і правильність видачі листків непрацездатності та інших документів, які є підставою для надання матеріального забезпечення.

Перелік підстав, на основі яких комісія із соціального страхування має право відмовити в оплаті листка непрацездатності, зазначені у ст. 23 Закону України №1105. Найбільш поширеними з них є:

  • настання тимчасової непрацездатності у зв’язку із захворюванням або травмою, що сталися внаслідок алкогольного, наркотичного, токсичного сп’яніння або дій, пов’язаних з таким сп’янінням;
  • за період перебування застрахованої особи у відпустці без збереження заробітної плати, творчій відпустці, додатковій відпустці у зв’язку з навчанням;
  • порушення режиму лікування застрахованими особами.

Також комісія із соціального страхування підприємства має право звернутися до закладів охорони здоров’я щодо усунення порушень у оформленні листків непрацездатності працівників, які були виявлені під час їх комісійного розгляду.

Порядок і умови видачі, продовження листків непрацездатності, здійснення контролю за правильністю їх надання визначаються Інструкцією про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, затвердженою наказом МОЗ від 13.11.2001 р. №455. Порядок оформлення листків непрацездатності визначено Інструкцією про порядок заповнення листка непрацездатності, затвердженою наказом МОЗ від 03.11.2004 р. №532/274/136-ос/1406.

Найбільш поширені порушення в оформленні листків непрацездатності, за результатами перевірок страхувальників спеціалістами Чугуївського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Харківській області, наступні:

  • вказується скорочена назва підприємства та не заповнюється його адреса;
  • не підкреслюється слово «первинний» або «продовження»;
  • не підкреслюється причина непрацездатності;
  • не вказується режим (стаціонарний, амбулаторний тощо);
  • у разі виправлення в листку непрацездатності часто відсутній підпис лікаря або печатка закладу охорони здоров`я «Для листків непрацездатності»;
  • відсутній підпис завідувача відділення в амбулаторних листках непрацездатності при тимчасовій непрацездатності понад 10 днів.

Фахівцями Чугуївського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Харківській області проводяться зустрічі в закладах охорони здоров’я з головними лікарями та медичним персоналом стосовно посилення контролю за виконанням вимог нормативно-правових актів щодо порядку і умов видачі, продовження та обліку листків непрацездатності. Організовано та проведено семінари-наради із представниками комісій із соціального страхування. Під час зустрічей проводиться роз’яснювальна робота, обговорюються права та обов’язки комісії. Постійно наголошується на необхідності підвищення відповідальності медичних працівників і застрахованих осіб щодо неправомірної видачі та отримання листків непрацездатності.

Джерело
Фонд соціального страхування України
Рубрика:
Труд и социальная защита / ЕСВ, социальная защита
Теги:
Больничные , Проверки , Фонд соцстраха

Обратите внимание: новостная лента «Дебет-Кредит» содержит не только редакционные материалы, но также статьи сторонних авторов, разъяснения сотрудников фискальной службы и т.п.

Данные материалы, а также комментарии к ним, отражают исключительно точку зрения их авторов и могут не совпадать с точкой зрения редакции.

Редакция не идентифицирует лица комментаторов, а не модерирует тексты комментариев и не несет ответственности за их содержание.

Новини від Дт-Кт «Дебету-Кредиту» – тепер у Viber!

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме

Встигніть придбати
Податковий кодекс-2020!
закрити +