Главная Все новости Труд и социальная защита ЕСВ, социальная защита

Когда глава фермерского хозяйства должен платить ЕСВ?

Глава фермерского хозяйства должен платить ЕСВ, если он является ФЛП или не является плательщиком по другим основаниям

Фіскали у підкатегорії 301.06.04 «ЗІР» нагадують, що фермерське господарство підлягає державній реєстрації як юридична особа або фізична особа – підприємець.

Голова фермерського господарства, зобов’язаний сплачувати ЄСВ за себе щокварталу до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок у випадках якщо він:

  • зареєстрований як фізособа – підприємець;
  • є членом фермерського господарства, зареєстрованого як юрособа (про що зазначено в установчому документі – Статуті) та не належить до кола осіб, які підлягають страхуванню на інших підставах. При цьому він зобов’язаний стати на облік у контролюючих органах як платник ЄСВ відповідно до п. 5-1 ч. 1 ст. 4 Закону про ЄСВ.

Водночас, якщо голова фермерського господарства є засновником або іншою визначеною в Статуті особою, при цьому згідно з Статутом не є членом такого господарства, то він не є платником ЄСВ у розумінні п. 5-1 ч. 1 ст. 4 Закону про ЄСВ.

 

Від редакції:

Наприклад, якщо фермерське господарство, зареєстроване як юрособа, і його голова, який не є членом цього господарства згідно зі статутом, виконує функції керівника, то отриманий дохід за трудовим договором або винагороди за цивільно-правовим договором за виконання вищезазначених функцій є базою нарахування ЄСВ.

При цьому такий голова не має права на добровільну сплату ЄСВ.

***

Читайте також: Як доплачуватимуть ЄСВ сімейним фермерським господарствам? Затверджено порядок  

Джерело
Общедоступный информационно-справочный ресурс
Рубрика:
Труд и социальная защита / ЕСВ, социальная защита
Теги:
Единый социальный взнос , Налоговая консультация , Сельское хозяйство

Обратите внимание: новостная лента «Дебет-Кредит» содержит не только редакционные материалы, но также статьи сторонних авторов, разъяснения сотрудников фискальной службы и т.п.

Данные материалы, а также комментарии к ним, отражают исключительно точку зрения их авторов и могут не совпадать с точкой зрения редакции.

Редакция не идентифицирует лица комментаторов, а не модерирует тексты комментариев и не несет ответственности за их содержание.

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме

Хочете отримувати

найважливіші новини від «Дебету-Кредиту»?