Главная Все новости Труд и социальная защита ЕСВ, социальная защита

Закон о финансировании больничных и декретных после 30 июня опубликован

29 апреля Президент подписал закон, согласно которому финансирование больничных по болезни, травмам, самоизоляции от COVID-19 продолжится после 30 июня. А уже 30 апреля Закон №1380 опубликован в "Голосе Украины" №82, но он вступит в силу только 1 июля

29 квітня Зеленський підписав Закон «Про внесення зміни до статті 22 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» щодо соціального захисту у разі настання тимчасової непрацездатності» №1380-ІХ. Текст закону вже оприлюднено та його опубліковано в "Голосі України" №82 від 30.04.2021 р.

Але за текстом Закону №1380 його норми набирають чинності з дня, наступного за днем його опублікування та вводиться в дію з 1 липня. Про це свідчить інформація на сайті ВРУ.

Нагадаємо, що Законом «Про реабілітацію у сфері охорони здоров'я», норми якого набувають чинності 01.07.2021, серед іншого, було внесено зміни до ст. 22 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування».

Так, у новій редакції закону було передбачено надання допомоги по тимчасовій непрацездатності на період реабілітаційного лікування, у той час як звичайні захворювання та травми – виключені з підстав для надання допомоги за лікарняними.

13 квітня під час позачергового засідання ВРУ депутати прийняли за основу та в цілому законопроект №5187 щодо виправлення цієї помилки. Тож в порядку фінансування лікарняних та декретних після 30 червня нічого не зміниться.

***

УВАГА!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER. Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Автор:
Русанова Анна
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Труд и социальная защита / ЕСВ, социальная защита
Теги:
Больничные , Фонд соцстраха

Обратите внимание: новостная лента «Дебет-Кредит» содержит не только редакционные материалы, но также статьи сторонних авторов, разъяснения сотрудников фискальной службы и т.п.

Данные материалы, а также комментарии к ним, отражают исключительно точку зрения их авторов и могут не совпадать с точкой зрения редакции.

Редакция не идентифицирует лица комментаторов, а не модерирует тексты комментариев и не несет ответственности за их содержание.

30 днiв передплати безкоштовно!

Комментарии: 13

Новости по теме

Консультации по теме