Главная Все новости Труд и социальная защита ЕСВ, социальная защита

Раде предлагают восстановить пособие по уходу за ребенком до 3-х лет

В ВРУ зарегистрирован еще один альтернативный законопроект №5585-3 об увеличении размера помощи при рождении ребенка. Им также предлагается восстановить пособие по уходу за ребенком до достижения им трехлетнего возраста

Нагадаємо, що Кабінетом Міністрів України подано на розгляд ВРУ проєкт Закону №5585 "Про внесення змін до Закону України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми" щодо збільшення розміру допомоги при народженні дитини". Ним передбачається підвищення з 01.01.2022 розміру державної допомоги при народженні дитини до 50 000 гривень (наразі маємо 41280 грн). Докладно про цей проєкт ми писали тут.

Проте, на думку Н. Королевської, Ю. Солода та ще кількох нардепів, запропонований Урядом підхід щодо збільшення допомоги лише на 8 720 грн є абсолютно неспівмірним з тими розмірами допомоги, які у 2014 році були скасовані у неконституційний спосіб.

Тому 14 червня вони зареєстрували у ВРУ альтернативний законопроєкт №5585-3 "Про внесення змін до Закону України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми" щодо збільшення розміру допомоги при народженні дитини та відновлення допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку".

Текст законопроєкта можна завантажити тут, а порівняльну таблицю ось тут.

На відміну від урядового проєкту Закону, ним пропонується:

1) встановити допомогу при народженні першої дитини на рівні 50 прожиткових мінімумів для дітей віком до шести років;

2) відновити скасовану з 1 липня 2014 року допомогу при народженні 2 і 3 дитини і встановити її відповідно на рівні 70 і 120 прожиткових мінімумів для дітей віком до шести років;

3) відновити скасовану з 1 липня 2014 року допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, встановивши її гарантований розмір на рівні 30% прожиткового мінімуму для дітей віком до шести років;

4) не передбачати індексацію допомоги на прогнозний показник зростання індексу споживчих цін, оскільки у цьому немає потреби у зв'язку із встановленням допомоги в розмірах, залежних від прожиткового мінімуму, який щороку збільшується на рівень не нижче інфляції та підвищується кілька разів протягом бюджетного року.

У разі прийняття цей Закон набере чинності з 1 січня 2022 року.

Зауважимо, що у Раді зареєстровано ще два альтернативні законопроєкти. Про них ми писали тут і тут.

***

УВАГА!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER. Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Автор:
Волос Наталия
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Труд и социальная защита / ЕСВ, социальная защита
Теги:
Законопроекты , Общество

Обратите внимание: новостная лента «Дебет-Кредит» содержит не только редакционные материалы, но также статьи сторонних авторов, разъяснения сотрудников фискальной службы и т.п.

Данные материалы, а также комментарии к ним, отражают исключительно точку зрения их авторов и могут не совпадать с точкой зрения редакции.

Редакция не идентифицирует лица комментаторов, а не модерирует тексты комментариев и не несет ответственности за их содержание.

30 днiв передплати безкоштовно!

Комментарии: 2

Новости по теме

Консультации по теме