Главная Все новости Право и ответственность Контролирующие органы и проверки

С 6 января действуют новые формы документов, которые составляют при проверке Гоструда

Минэкономики утвердило новые формы документов, составляемых при осуществлении инспекторами Гоструда мероприятий государственного надзора и контроля по вопросам труда. Однако в силу они вступят после опубликования

Мінекономіки Наказом № 2161 від 27.10.2020 р. (який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 23 грудня 2020 р. за №1280/35563) оновило форми документів, що складаються при здійсненні заходів державного нагляду та контролю Державною службою України з питань праці. Зокрема у новій редакції було викладено наступні форми:

 • акта складеного за результатами проведення планового (позапланового) заходу державного нагляду (контролю) щодо додержання вимог законодавства у сферах охорони праці, промислової безпеки, гігієни праці, поводження з вибуховими матеріалами промислового призначення, праці, зайнятості населення, зайнятості та працевлаштування осіб з інвалідністю, здійснення державного гірничого нагляду (форма 1);
 • акта про відмову від підпису (форма 2);
 • акта про неможливість проведення заходу державного контролю (форма 3);
 • акта про неможливість складання висновку (форма 4);
 • вимоги про надання документів (форма 5);
 • вимоги щодо забезпечення здійснення контрольних повноважень, усунення виявлених порушень (форма 6);
 • висновку про стан дотримання об'єктом нагляду законодавства про працю під час здійснення контрольних повноважень (форма 7);
 • припису про усунення виявлених порушень законодавства про працю (форма 8);
 • припису про усунення виявлених порушень законодавства у сферах охорони праці, промислової безпеки, гігієни праці, поводження з вибуховими матеріалами промислового призначення, зайнятості населення, зайнятості та працевлаштування осіб з інвалідністю, здійснення державного гірничого нагляду (форма 9);
 • розпорядження про усунення виявлених порушень ліцензійних умов з виробництва вибухових матеріалів промислового призначення (форма 10);
 • постанови по справі про адміністративне правопорушення (форма 11);
 • постанови про закриття справи про адміністративне правопорушення (форма 12);
 • протоколу про адміністративне правопорушення (форма 13);
 • рішення щодо розгляду справи про накладення штрафу (форма 14);
 • рішення щодо скасування (залишення без змін) постанови по справі про адміністративне правопорушення (форма 15).

Крім того на підставі Наказу №2161 втрачає чинність наказ Мінсоцполітики від 18 серпня 2017 року №1338 "Про затвердження форм документів, що складаються при здійсненні заходів державного нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, зайнятість населення, зайнятість та працевлаштування інвалідів".

Наказ №2161 зареєстровано в Міністерстві юстиції 23 грудня 2020 р. за №1280/35563, однак набере він чинності з дня його офіційного опублікування (наразі його ще не опубліковано, а тому діють форми затверджені Наказом №1338). 6 січня наказ №2161 було опубліковано в "Офіційному віснику" №2. Відповідно з цієї дати мають застосовуватися нові документи.

Зауважимо, що нові форми серед свого переліку не містять форми акта інспекційного відвідування (невиїзного інспектування) юридичної особи (фізичної особи), яка використовує найману працю. Разом з цим Наказом №2161 передбачена єдина форма акта, який складається за результатами перевірки незалежно від питання, що перевіряється (розшифровках по питанням наводиться у додатках до акту).

***

УВАГА!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER. Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Автор:
Станислав Горбовцов
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Право и ответственность / Контролирующие органы и проверки
Теги:
Проверки , Гоструда

Обратите внимание: новостная лента «Дебет-Кредит» содержит не только редакционные материалы, но также статьи сторонних авторов, разъяснения сотрудников фискальной службы и т.п.

Данные материалы, а также комментарии к ним, отражают исключительно точку зрения их авторов и могут не совпадать с точкой зрения редакции.

Редакция не идентифицирует лица комментаторов, а не модерирует тексты комментариев и не несет ответственности за их содержание.

30 днiв передплати безкоштовно!

Комментарии: 1

Новости по теме

Консультации по теме