Главная Все новости Право и ответственность Контролирующие органы и проверки

Сделали ошибку в декларации по налогу на недвижимость – ждите проверки

Ошибки в разделах приложений 1 и 2 декларации могут привести к некорректным расчетам налоговых обязательств и могут стать поводом для проведения ГНС документальной внеплановой проверки

Під час заповнення декларації з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, з юридичних осіб платники податків часом припускаються помилок, зокрема у розділах Додатків 1 та 2 декларації, що призводить до некоректних розрахунків податкових зобов’язань та може стати приводом для проведення контролюючими органами документальної позапланової перевірки.

Південне міжрегіональне управління ДПС по роботі з великими платниками податків звертає увагу на найбільш поширені помилки за результатами здійсненого аналізу податкової звітності із зазначеного податку.

Так, при заповненні форми Додатків 1 та 2 до декларації платниками некоректно зазначаються або взагалі не зазначаються такі обов’язкові дані:

 

Площа об’єкта оподаткування

Задекларовано загальну площу об’єкта (об’єктів) житлової нерухомості, яка перевищує 300 квадратних метрів (для квартири) та/або 500 квадратних метрів (для будинку), при цьому сума що підлягає сплаті до бюджету у колонці 15 Додатку 1 до Декларації дорівнює «0».

За наявності у власності платника податку об’єкта (об’єктів) житлової нерухомості, у тому числі його частки, що перебуває у власності фізичної або юридичної особи – платника податку, загальна площа якого перевищує 300 квадратних метрів (для квартири) та/або 500 квадратних метрів (для будинку), сума податку, розрахована відповідно до пп. «а» – «г» підпункту 266.7.1 цього пункту ПКУ, збільшується на 25.000 гривень на рік за кожен такий об’єкт житлової нерухомості (його частку) (пп. 266.7.1-1 ПКУ).

 

Розмір мінімальної заробітної плати

Розмір мінімальної заробітної плати зазначається відповідно до встановленої на 01 січня звітного року (станом на 01.01.2021 – 6000 грн);

 

Ставка податку

Ставка податку у відсотках визначається рішенням органу місцевого самоврядування, перелік яких можна знайти на офіційному сайті відповідного органу.

 

Інформація щодо пільг

Код пільги її розмір та суму слід зазначити відповідно до Довідника пільг.

Некоректне заповнення інформації щодо пільг унеможливлює здійснення аналізу та узагальнення інформації щодо наявних пільг по регіонам та в цілому по Україні.

Звертаємо увагу, що Додатки 1 та 2 до Декларації заповнюються з урахуванням приміток, які містяться у затвердженій формі податкової звітності.

Чинну електронну форму Податкової декларації з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, можна знайти за посиланням офіційному вебпорталі ДПС України.

Крім того, на офіційному вебпорталі ДПС  розміщено електронні форми документів для подання звітності по всіх податках та зборах.

***

УВАГА!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER. Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Джерело
Центральное межрегиональное управление ГНС по работе с крупными налогоплательщиками
Рубрика:
Право и ответственность / Контролирующие органы и проверки
Теги:
Проверки , Налоговая отчетность , Недвижимость , Декларация

Обратите внимание: новостная лента «Дебет-Кредит» содержит не только редакционные материалы, но также статьи сторонних авторов, разъяснения сотрудников фискальной службы и т.п.

Данные материалы, а также комментарии к ним, отражают исключительно точку зрения их авторов и могут не совпадать с точкой зрения редакции.

Редакция не идентифицирует лица комментаторов, а не модерирует тексты комментариев и не несет ответственности за их содержание.

30 днiв передплати безкоштовно!

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме