Главная Все новости Право и ответственность Контролирующие органы и проверки

Правительство приняло законопроект об электронных проверках (э-аудит)

28 октября Правительство приняло проект Закона с изменениями в НКУ о внедрении электронных проверок (э-аудит)
28 жовтня на черговому засіданні Уряду було ухвалено проєкт Закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо впровадження електронних перевірок (е-аудит)» (завантажити). Про це свідчить інформація з переліку денного засідання  та його онлайн-трансляції. 

Законопроєктом пропонується:

1. Внести зміни до ПКУ в частині обов’язку платників податків подавати до органів ДПС експортовані з вихідної системи обліку достовірні дані про наявність та стан активів, власного капіталу та зобов’язань, а також зміни у фінансово-господарському стані платника податків за звітний (податковий) рік у вигляді стандартного аудиторського файла (SAF-T) протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року.

Водночас такий обов’язок виникає у великих платників податків з 01.01.2025 р., а у платників, визначених ст. 180 ПКУ, – з 01.01.2027 р.

2. Встановити відповідальність платників податків за порушення порядку подання стандартного аудиторського файлу SAF-T.

Так, за неподання, подання з порушенням встановлених строків, подання не в повному обсязі, з недостовірними відомостями або з помилками стандартного аудиторського файлу SAF-T, пропонують накладати штраф (штрафи) у розмірі:

  • 100 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року для великих платників податків;
  • 10 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року для платників податків, визначених статтею 180 ПКУ, крім самозайнятих осіб, зазначених у пп. 14.1.226 ПКУ.

***

УВАГА!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER. Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Автор:
Русанова Анна
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Право и ответственность / Контролирующие органы и проверки
Теги:
Проверки

Обратите внимание: новостная лента «Дебет-Кредит» содержит не только редакционные материалы, но также статьи сторонних авторов, разъяснения сотрудников фискальной службы и т.п.

Данные материалы, а также комментарии к ним, отражают исключительно точку зрения их авторов и могут не совпадать с точкой зрения редакции.

Редакция не идентифицирует лица комментаторов, а не модерирует тексты комментариев и не несет ответственности за их содержание.

30 днiв передплати безкоштовно!

Комментарии: 8

Новости по теме

Консультации по теме