Главная Все новости Госрегулирование Другое

Бизнес призывает народных депутатов не поддерживать законопроект №2289

Принятие законопроекта №2289 несет риски массового попадания на рынок Украины и использования в сельском хозяйстве пестицидов, влияние которых на окружающую среду и здоровье людей не было исследовано не только в Украине, но и в странах-производителях

Федерація роботодавців закликала депутатські фракції і групи у Верховній Раді України не підтримувати законопроект №2289 «Про внесення змін до статті 4 Закону України «Про пестициди та агрохімікати» щодо ввезення пестицидів на митну територію України».

Законопроектом пропонується вилучити вимогу про обов’язкову умову завезення та застосування в Україні дослідних партій пестицидів, що використовуються для державних випробувань та наукових досліджень – наявність документального підтвердження їх державної реєстрації в країні, де вони виробляються.

У разі ухвалення законопроекту Україна може перетворитися у майданчик для випробовування незареєстрованих хімічних речовин, в тому числі тих, що не пройшли випробування та не отримали реєстрацію в інших країнах.

Зараз українські наукові установи для проведення експериментів мають право ввозити і реєструвати невеликі обсяги хімічних речовин. Щоб використовувати хімічні речовини на українських полях, треба проходити процес державної реєстрації, який в Україні становить від одного до двох років. В ЄС процес реєстрації нових діючих речовин становить до 10 років.

Рішенням Ради національної безпеки і оборони України від 19 березня 2021 року, яке введено в дію Указом Президента України від 19.03.2021 р. №104/2021, передбачено комплексні заходи щодо регулювання безпечного обігу хімічних речовини, в тому числі пестицидів. Зокрема передбачається імплементація в національне законодавство України актуальних технічних регламентів Європейського Союзу щодо безпечності хімічної продукції, засобів захисту рослин.

Державне регулювання та контроль обігу пестицидів в Україні, здійснення наукових і прикладних досліджень з їх використанням повинно регулюватися у відповідності до кращих світових практик із забезпеченням реалізації гарантованих Конституцією України прав громадян на екологічну безпеку та право кожного на безпечне для життя і здоров'я довкілля.

Роботодавці закликають народних депутатів не підтримувати законопроект №2289.

***

УВАГА!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER. Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Джерело
Федерация работодателей Украины
Рубрика:
Госрегулирование / Другое
Теги:
Таможня , Законопроекты , Сельское хозяйство

Обратите внимание: новостная лента «Дебет-Кредит» содержит не только редакционные материалы, но также статьи сторонних авторов, разъяснения сотрудников фискальной службы и т.п.

Данные материалы, а также комментарии к ним, отражают исключительно точку зрения их авторов и могут не совпадать с точкой зрения редакции.

Редакция не идентифицирует лица комментаторов, а не модерирует тексты комментариев и не несет ответственности за их содержание.

30 днiв передплати безкоштовно!

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме