Главная Все новости Налогообложение Общие положения

Возобновление регистрации НН и ответственности за неуплату налогов во время войны: опубликован закон!

26 мая официально опубликован, а 27 мая вступит в силу (за исключением нескольких норм) закон, которым возвращаются обязанность регистрации НН и РК, отчетности и уплаты налогов и проведения камеральных проверок деклараций (речь идет о законопроекте №7360)
Возобновление регистрации НН и ответственности за неуплату налогов во время войны: опубликован закон!

25 травня 2022 року Президент В. Зеленський підписав Закон №2260–IX "Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей податкового адміністрування податків, зборів та єдиного внеску під час дії воєнного, надзвичайного стану" (законопроєкт №7360).

26 травня його опубліковано в "Голосі України" №111 (7861).

Законом запропоновано такі три основні зміни до ПКУ:

1. відновити податковий обов’язок платників податків, у яких є можливість виконувати свої податкові обов’язки, в частині:

2. відновити камеральні та документальні перевірки податкової звітності;

3. відновити відшкодування сум ПДВ з бюджету.

Як детальніше розповів Я. Железняк:

  • Реєстрація податкових накладних за лютий-травень 2022 року передбачена до 15 липня 2022 року.
  • Платники податків звільняються від відповідальності за несвоєчасну звітність чи сплату податків за період з 24 лютого 2022 року, якщо ці податкові обов’язки були виконані протягом 60 днів із дня відновлення таких можливостей.
  • Відновлюється обов’язковий зв’язок сплати податків та звітність для платників, які мають можливість своєчасно виконувати цей обов’язок. Перелік документів, які підтверджують подальшу неможливість виконання по їх обов'язковим установкам Мінфіном.
  • Платники податку, які перейшли на спрощену систему оподаткування зі сплатою 2% податку, звільняються від відповідальності за несвоєчасне виконання додаткових обов’язкових повідомлень з 24 лютого 2022 року до переходу на систему спрощення, за умови виконання таких обов’язкових заходів протягом 60 днів із дня переходу на спрощену систему.
  • Платники податків, які справляють помилки до 20 липня 2022 року, звільняються від штрафних санкцій.
  • Суми податкового кредиту включені за ті товари, які потім були знищені внаслідок війни, включаються до податкового кредиту, але не підлягають бюджетному відшкодуванню.
  • Дозволяється ввозити автобуси, вантажівки та спецмашини (коди 8702, 8704 та 8705), які відповідають Євро-3, але забороняється їх відчужувати протягом 3 років.

Що зміниться у визнанні податкового кредиту під час війни? Як потрібно буде реєструвати ПН/РК? Як ДПС буде перевіряти декларації з ПДВ? Чи можна буде повернути з бюджету від’ємну суму ПДВ? Відповіді на ці та інші питання читайте у коментарі від редакції до цього закону.

 

Коли Закон набере чинності?

Закон набере чинності 27 травня 2022 року (дня, наступного за днем опублікування цього Закону в "Голосі України"), крім змін до підпунктів 69.2 та 69.11 пункту 69 підрозділу 10 розділу ХХ Податкового кодексу України в частині камеральних перевірок декларацій та уточнюючих розрахунків (у разі їх подання), до яких подано заяву про повернення суми бюджетного відшкодування, які наберуть чинності з 2 червня 2022 року.

Тобто з цієї дати потрібно буде вже виконувати нові обов'язки.

Звісно, про старт роботи СЕА ПДВ потрібно буде ще чекати офіційної інформації від ДПС.

***

Читайте також:

***

УВАГА!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER. Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

А найбільша спільнота бухгалтерів в Україні – у нашій групі на Facebook

Автор:
Волос Наталия
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Налогообложение / Общие положения
Теги:
Корректировка , Проверки , НКУ , Налоговая отчетность , Налоговая накладная , Регистрация , Декларация , ГНСУ

Обратите внимание: новостная лента «Дебет-Кредит» содержит не только редакционные материалы, но также статьи сторонних авторов, разъяснения сотрудников фискальной службы и т.п.

Данные материалы, а также комментарии к ним, отражают исключительно точку зрения их авторов и могут не совпадать с точкой зрения редакции.

Редакция не идентифицирует лица комментаторов, а не модерирует тексты комментариев и не несет ответственности за их содержание.

30 днiв передплати безкоштовно!

Комментарии: 42

Новости по теме

Консультации по теме