Главная Все новости Налогообложение НДС

Решение о разблокировании регистрации НН или РК – по новому порядку: новый проект от ГНС

ГНС обнародовала на своем сайте проект Порядка принятия решений о регистрации/отказе в регистрации НН/РК в ЕРНН. Целью проекта приказа является приведение в соответствие действующего порядка с нормами действующего законодательства

Державна податкова служба України представляє проєкт наказу Міністерства фінансів України «Про затвердження Порядку прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладнихрозрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних» (далі – проєкт наказу).

Проєкт наказу розроблено відповідно до п. 20.2 ПКУ та Положення про Міністерство фінансів України, затвердженого постановою КМУ від 20.08.2014 р. №375.

Метою проєкту наказу є забезпечення прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних у відповідності до норм чинного законодавства.

Розробником проєкту наказу є Державна податкова служба України.

Зауваження та пропозиції стосовно проєкту наказу надавати у письмовій та електронній формі протягом місяця з дня публікації цього оголошення за наступними адресами:

Державна податкова служба України: 04655, МПС, м. Київ – 53, Львівська площа, 8., e-mail: [email protected].

Міністерство фінансів України, 01008, м. Київ-8, вул. Грушевського, 12/2, e-mail: [email protected]

Пропозиції та зауваження також можна надсилати на адресу Державної регуляторної служби України: 01011, м. Київ, вул. Арсенальна, буд. 9/11, e-mail: [email protected].

 

Від редакції: Зауважимо, що норми нового порядку наразі наведені у Порядку зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН.

Але свого часу Окружний адміністративний суд міста Києва зазначав, що  відповідно до п. 20.2 ПКУ ДФС має приймати рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації ПН/РК  в ЄРПН у порядку, визначеному Мінфіном.

Тому Окружний адміністративний суд міста Києва дійшов висновку про протиправність прийняття Комісіями рішень про відмову в реєстрації ПН/РК на підставі пп. 20, 21 Порядку №117. Відповідно дані пункти підлягають визнанню протиправними та нечинними.

Тож нарешті податківці вирішили виправити цю неузгодженність та тому з'явився проект наказу. При цьому при затвердженні нового порядку втратить чинність «старий» порядок, який було затверджено наказом Мінфіну від 13.06.2017 р. №566.

***

Читайте також: Знайомтеся! Проект нового порядку блокування ПН/РК (разом із критеріями)

Джерело
ГНСУ
Рубрика:
Налогообложение / НДС
Теги:
НДС , Налоговая накладная , Блокировка НН/РК , ГНСУ

Обратите внимание: новостная лента «Дебет-Кредит» содержит не только редакционные материалы, но также статьи сторонних авторов, разъяснения сотрудников фискальной службы и т.п.

Данные материалы, а также комментарии к ним, отражают исключительно точку зрения их авторов и могут не совпадать с точкой зрения редакции.

Редакция не идентифицирует лица комментаторов, а не модерирует тексты комментариев и не несет ответственности за их содержание.

30 днiв передплати безкоштовно!

Комментарии: 1

Новости по теме

Консультации по теме