• Посилання скопійовано

Чи треба подавати додатки з ЄСВ після демобілізації ФОПу без працівників?

Якщо весь рік припадає на час військової служби ФОПа, то додаток 1 та додаток ЄСВ1 не подаються. Якщо мобілізація тривала лише частину року, тоді звітність за рік після демобілізації усе ж таки подається, але без штрафів, навіть якщо вона буде нульовою

Чи треба подавати додатки з ЄСВ після демобілізації ФОПу без працівників?

Головне управління ДПС у Тернопільській області зазначає, що фізичні особи – підприємці, які перебувають на спрощеній системі оподаткування (платники єдиного податку 1-3 груп), зобов’язані подавати звітність щодо єдиного соціального внеску (ЄСВ) у складі своєї податкової декларації. Таку вимогу встановлено пунктом 4 частини другої статті 6 Закону України №2464. У звітності має бути вказана інформація про основне місце роботи працівника (за наявності), а також суми нарахованого єдиного внеску. Подання здійснюється до податкового органу за місцем обліку ФОП у строки та за правилами, визначеними Податковим кодексом України.

ФОП на єдиному податку подає декларацію платника єдиного податку за формою, затвердженою наказом Мінфіну №578, у якій обов’язковим є додаток 1 – це таблиця з інформацією про дохід і нарахований ЄСВ. Для ФОПів на загальній системі оподаткування така інформація подається в додатку ЄСВ1 до декларації про майновий стан і доходи (форма №859).

Якщо ФОП призваний на військову службу під час мобілізації або залучений до виконання обов’язків у рамках штатів воєнного часу і при цьому не є роботодавцем, то на весь період служби він звільняється від обов’язку подавати звітність із ЄСВ, як це передбачено абзацом першим пункту 9² розділу VIII Закону №2464.

Аби скористатися цим звільненням, ФОП повинен після демобілізації подати заяву та копію військового квитка або іншого документа, що підтверджує призов. Подати документи треба до податкового органу протягом 10 днів після демобілізації або після завершення лікування/реабілітації, якщо воно триває після служби (згідно з абзацом другим того ж пункту).

Якщо весь звітний (податковий) період припадає на час служби, наприклад ФОП перебував у ЗСУ протягом усього 2025 року, то додаток 1 та додаток ЄСВ1 не подаються.

Однак якщо мобілізація тривала лише частину року, наприклад з листопада по грудень 2025 року, тоді звітність за рік усе ж таки подається, але без штрафів, навіть якщо вона буде нульовою.

У такому разі в таблицях зазначаються дані за фактичний період. Наприклад, у додатку ЄСВ1:

  • у графі 3 – сума чистого доходу (або "0,00");
  • у графі 4 – дохід, на який нараховується ЄСВ (або "0,00");
  • у графі 5 – ставка ЄСВ: "22,00";
  • у графі 6 – сума внеску, яка розраховується як добуток граф 4 і 5 (або теж "0,00").

Аналогічно у додатку 1:

  • графа 2 – база нарахування (або "0,00");
  • графа 3 – ставка "22,00";
  • графа 4 – сума внеску до сплати (або "0,00").
  • Бланк Податкової декларації платника єдиного податку – фізичної особи - підприємця, дивіться на нашому сайті за посиланням.
  • Інструкцію із заповнення та подання цього бланку від редакції «Дебет-Кредит» читайте за посиланням.

  • Форму декларації платника єдиного податку – фізичної особи - підприємця затверджено наказом Мінфіну від 19.06.2015 №578 «Про затвердження форм податкових декларацій платника єдиного податку» (у редакції наказу від 31.01.2025 №57).

  • Бланк Декларації про майновий стан та доходи, дивіться на нашому сайті за посиланням.
  • Інструкцію із заповнення та подання цього бланку від редакції «Дебет-Кредит» читайте за посиланням.

  • Форму Декларації про майновий стан та доходи затверджено наказом Мінфіну від 02.10.2015 №859 «Про затвердження форми податкової декларації про майновий стан і доходи та Інструкції щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи» (у редакції наказу від 14.02.2024 №75)
  • Ще більше бланків звітності, договорів, типових форм, заяв і первинних документів (усього понад 900 бланків та типових форм) ви знайдете на нашому сайті у розділі бланків.

***

Читайте також:  

Джерело: ДПС у Тернопільській області

Рубрика: Спрощена система/Загальні положення

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Загальні положення»