Головна Усі новини Спрощена система Юрособи на єдиному податку

Юрособи-"єдинники" мають право укладати договори відступлення права вимоги

Законодавством не передбачено обмежень щодо відступлення права вимоги юрособами - платниками єдиного податку за умови дотримання інших вимог щодо перебування на спрощеній системі

ДФС у м. Києві у листі від 04.05.2016 р. №10296/10/26-15-12-04-18 нагадує, що відступлення права вимоги - це операція з переуступки кредитором прав вимоги боргу третьої особи новому кредитору з попередньою або наступною компенсацією вартості такого боргу кредитору або без такої компенсації.

Згідно зі ст. 512 ЦКУ кредитор у зобов’язанні може бути замінений іншою особою внаслідок передання ним своїх прав іншій особі за правочином (відступлення права вимоги).

До нового кредитора переходять права первісного кредитора у зобов’язанні в особі і на умовах, що існували на момент переходу цих прав, якщо інше не встановлено договором або законом.

Таким чином, законодавством не передбачено обмежень щодо відступлення права вимоги платниками єдиного податку.

Але у разі укладання платником єдиного податку договору відступлення права вимоги такі юрособи повинні:

- дотримуватися обмежень щодо видів діяльності, які визначені п. 291.5 ПКУ та не дають права застосовувати спрощену систему оподаткування;

- здійснювати розрахунки за відвантажені товари (виконані роботи, надані послуги) виключно в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій), у відповідності до п. 291.6 ПКУ;

- не перевищувати обсяг доходу платника єдиного податку, який визначено пп. 3 п. 291.4 ПКУ.

У разі порушення цих вимог платники єдиного податку повинні застосовувати подвійну ставку єдиного податку та відповідно до пп. 298.2.3 ПКУ перейти на сплату інших податків і зборів.

Автор:
«Дебет-Кредит»
Джерело
ДФС у м. Києві
Рубрика:
Спрощена система / Юрособи на єдиному податку
Теги:
Єдиний податок , Кредити , Договір

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі

Хочете отримувати

найважливіші новини від «Дебету-Кредиту»?