• Посилання скопійовано

Чи включати до доходу для цілей оподаткування ЄП комісію банку при розрахунках через банківський еквайринг?

У своєму листі ДПСУ роз’яснює питання: що є доходом для цілей оподаткування ЄП при розрахунках з ФОПом – платником ЄП через банківський еквайринг (оплата карткою в магазині) або інтернет-еквайринг (в інтернет-магазині) з видачею фіскального (касового) чека?

Чи включати до доходу для цілей оподаткування ЄП комісію банку при розрахунках через банківський еквайринг?

ДПС у листі ДПС від 16.07.2025 №760/2/99-00-24-01-04-02 зазначає таке.

Покупець сплатив аванс у розмірі 1 000 грн 31.12.2024, а на рахунок продавця фактично надійшло 990 грн 02.01.2025 (з урахуванням комісії банку).

Запитання: 

  • У випадку коли з ФОПом на спрощеній системі розрахувались через оплату карткою в магазині (банківський еквайринг) – яку суму він повинен включити до доходу для цілей оподаткування єдиним податком та в якому звітному періоді (2024-й чи 2025 рік)? 
  • У випадку коли з ФОПом на спрощеній системі розрахувались через оплату карткою в інтернет-магазині (інтернет-еквайринг) – яку суму він повинен включити до доходу для цілей оподаткування єдиним податком та в якому звітному періоді (2024-й чи 2025 рік)?

Відповідь на запитання: Особливості застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності визначено розділом XIV Податкового кодексу України (далі – ПКУ).

Згідно з пп. 1 п. 292.1 ПКУ, доходом ФОПа є дохід, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній a6o нематеріальній формі, визначеній пунктом 292.3 ПКУ. При цьому до доходу не включаються отримані такою фізичною особою пасивні доходи у вигляді:

  • процентів;
  • дивідендів;
  • роялті;
  • страхові виплати i відшкодування;
  • доходи у вигляді бюджетних грантів;
  • доходи, отримані від продажу рухомого та нерухомого майна, яке належить на праві власності фізичній особі та використовується в її господарській діяльності.

Датою отримання доходу платника єдиного податку є:

  • дата надходження коштів платнику єдиного податку у грошовій (готівковій a6o безготівковій) формі;
  • дата підписання платником єдиного податку акта приймання-передачі безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг).

Для платника єдиного податку третьої групи, який є платником податку на додану вартість, датою отримання доходу є дата списання кредиторської заборгованості, за якою минув строк позовної давності (п. 292.6 ПКУ).

3 урахуванням листа Мінфіну від 10.04.2024 №11210-04-62/11995, датою отримання доходу платниками єдиного податку – ФОПами при здійсненні розрахунків за допомогою РОЅ-терміналів з видачею фіскального (часового) чека є дата, зазначена у фіскальному (касовому) чеку.

Тому якщо з ФОПом на спрощеній системі оподаткування розраховувались через оплатою карткою в магазині (банківський-еквайринг) або в інтернет-магазині (інтернет-еквайринг) з видачею фіскального (касового) чека, то доходом для цілей оподаткування єдиним податком є вся сума виручки, включаючи комісію банку, а датою отримання доходу з метою його оподаткування є дата, зазначена в фіскальному (касовому) чеку.

Рубрика: Спрощена система/ФОП на загальній системі

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «ФОП на загальній системі»