• Посилання скопійовано

Заповнюємо нову форму Книги обліку доходів і витрат правильно

ГУ Міндоходів в Тернопільській області роз'яснило порядок заповнення нової форми Книги обліку підприємцями на загальній системі оподаткування та самозайнятими особами

Заповнюємо нову форму Книги обліку доходів і витрат правильно

Нова форма Книги обліку доходів і витрат складається з 9 граф (замість 12) і  не містить колонок, де слід було відображати залишки товарних запасів, матеріалів, сировини на кінець звітного періоду та інформацію про внутрішнє переміщення товарів і запасів.

У графі 1 Книги зазначається дата запису, у графі 2 відображається сума доходу, отриманого від здійснення господарської або незалежної професійної діяльності із сумарним підсумком за місяць, квартал, рік, зокрема кошти, що надійшли на поточний рахунок, касу платника податків та/або отримано готівкою, сума заборгованості, за якою минув строк позовної давності, вартість безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг).

Сума повернутих самозайнятою особою коштів за товари (роботи та послуги) та/або повернутої передплати вказується у графі 3.

Графа 4 розраховується як різниця між отриманим доходом від здійснення господарської або незалежної професійної діяльності (графа 2) та сумою повернутих самозайнятою особою коштів за товари (роботи та послуги) (графа 3).

Реквізити документа, який підтверджує понесені витрати, що безпосередньо пов’язані з отриманим доходом, зазначаються у графі 5. Документами, які підтверджують витрати, можуть бути платіжне доручення, прибутковий касовий ордер, квитанція, фіскальний чек, акт закупки (виконаних робіт, наданих послуг) та інші первинні документи, що засвічують факт оплати товарів, робіт, послуг.

Сума витрат, які документально підтверджені та безпосередньо пов’язані з отриманням доходу за підсумками дня, відображається у графі 6.

У графі 7 відображається сума понесених у звітному місяці витрат на оплату праці та нарахування на оплату праці найманих осіб.

Сума фактично понесених інших витрат, безпосередньо пов’язаних з одержанням доходу, які не зазначені в графах 6 та 7, серед яких витрати на сплату послуг, зв’язку, орендних та комунальних платежів тощо відображається у графі 8.

У графі 9 зазначається сума чистого оподатковуваного доходу, яка розраховується як різниця між сумою доходу за звітний період (графа 4) та сумою понесених витрат від провадження господарської або незалежної професіональної діяльності (графи 6, 7, 8).

Порядок ведення Книги обліку доходів і витрат фізичними особами-підприємцями, які працюють на загальній системі оподаткування, та особами, які провадять незалежну професійну діяльність, встановлений наказом Міндоходів від 16.09.2013 р. №481.

Джерело: ДФС у Тернопільській області

Рубрика: Спрощена система/ФОП на загальній системі

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «ФОП на загальній системі»