Головна Усі новини Спрощена система Фізособи — підприємці на загальній системі

Дохід і витрати у різних періодах: як врахувати підприємцю-«загальносистемнику»?

Підприємець на загальній системі оподаткування поніс витрати в одному звітному періоді, а дохід отримав в наступному періоді. Коли ці витрати відображати в Книзі обліку та декларації? Консультує ДФС

Податківці у консультації від 12.04.2019 р. №1577/С/26-15-13-06-12-ІПК нагадали, що об'єктом оподаткування підприємця на загальній системі оподаткування є чистий оподатковуваний дохід, тобто різниця між загальним оподатковуваним доходом (виручка у грошовій та негрошовій формі) і документально підтвердженими витратами, пов'язаними з господарською діяльністю такої фізичної особи – підприємця.

При цьому перелік витрат, безпосередньо пов'язаних з отриманням доходів ФОП від провадження господарської діяльності на загальній системі оподаткування, визначено п. 177.4 ПКУ.

Це загальновідомі норми. Але при цьому слід враховувати і ще два принципи:

  1. як дохід, так і витрати ФОП визнаються за касовим методом. Тобто не раніше, ніж була здійснена оплата;
  2. витрати ФОП визнаються не раніше, ніж визнається дохід, для отримання якого вони були понесені.

Витрати відображаються у графі 6 «Сума витрат, пов'язаних з придбанням товарів (робіт, послуг)» Книги обліку доходів та витрат. Такі витрати повинні бути обов’язково документально підтвердженими та безпосередньо пов’язаними з отриманням доходу.

Записи в Книзі обліку виконуються за підсумками робочого дня, протягом якого отримано дохід. Відповідно витрати відображаються за підсумками дня, в якому було отримано дохід, в зв’язку з яким понесено такі витрати.

Відповідно до цього, податківці у коментованій консультації зазначають, що фізична особа – підприємець на загальній системі оподаткування має право віднести в декларації до витрат звітного року лише ті, які були безпосередньо пов'язані з придбанням товарів (робіт, послуг) витрати. Це можуть бути і витрати,  які понесені в минулому звітному періоді, але пов'язані з отриманням доходу звітного року.

***

Читайте також: Витрати підприємця-«загальносистемника»: що включаємо, а що ні?

Автор:
Станіслав Горбовцов
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Спрощена система / Фізособи — підприємці на загальній системі
Теги:
Витрати , Доходи , ПДФО , Підприємці

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі

Хочете отримувати

найважливіші новини від «Дебету-Кредиту»?