Головна Усі новини Спрощена система Фізособи — підприємці на загальній системі

Сплячі ФОПи, які перебували у стадії припинення до 3 червня, мають право на списання ЄСВ, – Мінфін

Мінфін наголосив, що списання боргу з ЄСВ поширюється на підприємців, які перебували в стані припинення до 3 червня

Нагадаємо, що ще з 3 червня 2020 р. у сплячих ФОПів з’явилася можливість списати борг з ЄСВ, який виник з 2017 року. Проте така можливість стосується тільки загальносистемників і лише тих, які не отримували доходів з 2017 року (тобто, дійсно, «сплячих»). Строк подання заяви та документів закінчився 31 серпня.

Про це та про те, коли податковий орган міг відмовитися списувати суми недоїмки, штрафних санкцій і пені, ми розповідали тут та тут.
А от фахівці Мінфіну у своєму роз'ясненні від 26.08.2020 року №11220 надали відповідь ДПС щодо правомірності списання боргів з ЄСВ у сплячих ФОПів, які перебували в стадії припинення до набрання чинності Закону №592.

Так от у відповіді податківцям Мінфін навів норми п. 9-15 Закону №2464 та на його підставі зробили висновок:

  1. Для списання боргу ФОПу слід дотримуватися вимог п. 9-15 Закону №2464 та строків подання відповідних заяв та документів (протягом 90 к.дн. з 3 червня 2020 року).
  2. При цьому ФОПи, які знаходилися у стадії припинення до набрання чинності Закону №592 мають право на списання боргу з ЄСВ.

Від себе зауважимо, якщо комусь з таких ФОП було відмовлено у списанні наразі вже не має практичної можливості подати заяву знову, оскільки вже пройшли всі строки. Останнім днем для подання було 31 серпня. Але може й сам податковий орган прислухається до висновку Мінфіну та змінить свою думку.

В іншому разі ФОПу  можна вирішити цю проблему тільки звернувшись до суду.

***

УВАГА!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER. Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Автор:
Русанова Ганна
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Спрощена система / Фізособи — підприємці на загальній системі
Теги:
Заборгованість , Підприємці , Фонд соцстраху

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 17

Новини по темі

Консультації по темі