• Посилання скопійовано

Обмеження для ФОПів, доступ до рахунків і податок на багатих: деталі Меморандуму із МВФ

Уже з 2027 року спрощена система може стати недоступною для частини бізнесу. Уряд має намір скоротити можливості її застосування. Але поки що у 2025-му та 2026 роках для «єдинників» все буде без змін

Обмеження для ФОПів, доступ до рахунків і податок на багатих: деталі Меморандуму із МВФ

Уже з 2027 року спрощенка може стати недоступною для частини бізнесу. Уряд має намір скоротити можливості її зловживання.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Меморандум з МВФ.

 

Україна реформує спрощену систему і ПДФО

Згідно з документом, українська влада розгляне реформи, спрямовані на підвищення справедливості податкової системи. Зокрема, йдеться про можливий перехід до більш прогресивної шкали податку на доходи фізичних осіб (зараз єдина ставка ПДФО становить 18%. – Ред.).

Також планується масштабна реформа спрощеної системи оподаткування (ССО). Її мета – скоротити сферу застосування і мінімізувати можливості для зловживань.

 

Обмеження для середнього та великого бізнесу

Реформа буде спрямована на недопущення використання спрощенки середніми і великими компаніями для ухилення від сплати податків. Крім того, планується усунення схем, за яких обсяги продажів товарів і послуг приховуються від оподаткування.

Також спрощенку більше не зможуть використовувати для маскування трудових відносин під цивільно-правові договори. Це має знизити фіскальні ризики і зміцнити систему соціального захисту.

 

Терміни та заходи

Починаючи з початку 2027 року держава почне запроваджувати заходи, що обмежують можливість повернення суб'єктів господарювання на спрощену систему після переходу на загальну. Планується також перегляд підходів до визначення та індексації порогів застосування ССО.

Зі списку дозволених видів діяльності буде виключено ті, які найчастіше використовують для схем і ухилення від сплати податків.

 

Необхідність адміністративної реформи

Як зазначено в Національній стратегії доходів, такі зміни потребують паралельної адміністративної реформи. Зокрема, буде потрібен захист конфіденційності податкових даних у системах ДПС.

Мінфін спільно з НБУ та за підтримки МВФ та інших міжнародних партнерів проведе комплексний аналіз. У рамках реформи також буде розглянуто можливість розширення підстав для досудового доступу податківців до інформації про надходження на банківські рахунки платників податків відповідно до директив ЄС, ідеться в документі.

***

Читайте також:

Джерело: РБК-Україна

Рубрика: Спрощена система/ФОП на єдиному податку

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «ФОП на єдиному податку»