• Посилання скопійовано

Підприємці III групи протягом року можуть змінити ставку єдиного податку

З 5% на 3% - за умови реєстрації платниками ПДВ, а з 3% на 5% відповідно за умови анулювання їх реєстрації як платників ПДВ

Підприємці III групи протягом року можуть змінити ставку єдиного податку

Нагадаємо, що відсоткова ставка єдиного податку для платників III групи встановлюється у розмірі:

  • 3 % доходу – у разі сплати податку на додану вартість згідно з ПКУ;
  • 5 % доходу – у разі включення податку на додану вартість до складу єдиного податку.

ДФСУ у загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі "ЗІР" (категорія 107.05) роз'яснила, що фізичні особи – підприємці – платники єдиного податку третьої групи, які обрали ставку єдиного податку в розмірі 5%, мають право протягом року змінити ставку на 3% за умови реєстрації платниками ПДВ.

Фізичні особи – підприємці – платники єдиного податку третьої групи, які є платниками ПДВ та оподатковують дохід за ставкою в розмірі 3%, також мають право протягом року змінити ставку на 5% за умови анулювання їх реєстрації як платників ПДВ у порядку, встановленому Податковим кодексом України.

Водночас, у листі від  09.02.2016 р. №16/14з/17-00-17-01 ДФС у Рівненській області зауважує: якщо СПД- фізична особа платник єдиного податку не змінює групу єдиного податку, а лише  вид діяльності, то ставка сплати єдиного податку не змінюється.

Автор: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Спрощена система/ФОП на єдиному податку

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «ФОП на єдиному податку»