ДПС у Тернопільській області нагадує, що відповідно до пп. 14.1.175 ПКУ податковий борг – це сума узгодженого грошового зобов’язання, не сплаченого платником податків у встановлений ПКУ строк, та непогашеної пені, нарахованої у порядку, визначеному ПКУ.
Погашення податкового боргу – це зменшення абсолютного значення суми такого боргу, підтверджене відповідним документом.
Згідно з пп. 8 пп. 298.2.3 ПКУ платники єдиного податку зобов’язані перейти на сплату інших податків і зборів, визначених ПКУ при наявності податкового боргу у розмірі, що перевищує суму, визначену абз. 3 п. 59.1 ПКУ, на кожне перше число місяця протягом двох послідовних кварталів – в останній день другого із двох послідовних кварталів.
Розмір суми податкового боргу відповідно до абз. 3 п. 59.1 ПКУ не повинен перевищувати шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Слід зазначити, що відповідно до пп. 3 п. 299.10 ПКУ реєстрація платником єдиного податку може бути анульована шляхом виключення з реєстру платників єдиного податку за рішенням контролюючого органу, зокрема, у випадку, визначеному пп. 298.2.3 ПКУ.
Платники єдиного податку несуть відповідальність відповідно до ПКУ за правильність обчислення, своєчасність та повноту сплати сум єдиного податку, а також за своєчасність подання податкових декларацій (п. 300.1 ПКУ).
Погашення податкового боргу після анулювання реєстрації платника єдиного податку здійснюється у порядку, встановленому главою 9 розд. II ПКУ (п. 299.12 ПКУ).
Таким чином, положеннями глави І ПКУ не передбачено періоду, протягом якого фізична особа – підприємець – платник єдиного податку, який на кожне перше число місяця протягом двох послідовних кварталів має податковий борг, загальна сума якого перевищує шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, з метою уникнення анулювання реєстрації платником єдиного податку повинна сплатити суму перевищення зазначеного боргу.