• Посилання скопійовано

Як зазначити дохід фізособі-«єдиннику» у типовій формі обліку за договором доручення?

У разі отримання фізособою-«єдинником» ІІІ групи (платником ПДВ) коштів від надання послуг за договорами доручення у типовій формі відображається вся сума коштів, яка надійшла на поточний рахунок (без ПДВ)

Як зазначити дохід фізособі-«єдиннику» у типовій формі обліку за договором доручення?

ДПС у Запорізькій області розповідає, що у разі отримання фізичною особою - підприємцем – платником єдиного податку третьої групи, який є платником податку на додану вартість, коштів від надання послуг, виконання робіт за договорами доручення, комісії, транспортного експедирування або за агентськими договорами у типовій формі відображається вся сума коштів, яка надійшла на поточний рахунок платника податку та/або яку отримано готівкою, за такими договорами (без податку на додану вартість).

Разом з тим при заповненні Податкової декларації до доходу включається сума отриманої винагороди повіреного (агента).

Правові засади застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності, а також справляння єдиного податку встановлено главою 1 розділу XIV ПКУ.

Відповідно до пп. 1 п. 292.1 ПКУ доходом платника єдиного податку для фізичної особи - підприємця є дохід, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній п. 292.3 ПКУ. При цьому до доходу не включаються отримані такою фізичною особою пасивні доходи у вигляді процентів, дивідендів, роялті, страхові виплати і відшкодування, доходи у вигляді бюджетних грантів, а також доходи, отримані від продажу рухомого та нерухомого майна, яке належить на праві власності фізичній особі та використовується в її господарській діяльності.

Крім того, згідно з п. 292.11 ПКУ до складу доходу, визначеного ст. 292 ПКУ, не включаються, зокрема, суми податку на додану вартість.

Пунктом 292.4 ПКУ визначено, що у разі надання послуг, виконання робіт за договорами доручення, комісії, транспортного експедирування або за агентськими договорами доходом є сума отриманої винагороди повіреного (агента).

Згідно з абзацами другим – четвертим п. 296.1 ПКУ платники єдиного податку третьої групи (фізичні особи - підприємці), які є платниками податку на додану вартість, ведуть облік доходів і витрат за типовою формою та в порядку, що встановлені центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.

При цьому фізичні особи - підприємці – платники єдиного податку третьої групи ведуть облік доходів і витрат від виробництва та реалізації власної сільськогосподарської продукції окремо від обліку доходів і витрат від здійснення інших видів підприємницької діяльності.

Облік доходів та витрат може вестися в паперовому та/або електронному вигляді, у тому числі через електронний кабінет.

Порядок ведення типової форми, за якою здійснюється облік доходів і витрат фізичними особами - підприємцями – платниками єдиного податку третьої групи, які є платниками податку на додану вартість, затверджений наказом Мінфіну від 30.11.2022 №405.

Пунктом 6 розділу І Порядку встановлено, що записи вносяться до типової форми, за якою здійснюється облік доходів і витрат фізичними особами - підприємцями – платниками єдиного податку третьої групи, які є платниками податку на додану вартість, затвердженої Наказом №405, за підсумками робочого дня, протягом якого отримано дохід, окремо про кошти, що надійшли на поточний рахунок платника податку та/або отримані готівкою, фактично безоплатно отримані товари (роботи, послуги) та понесені витрати, зокрема, оплачені придбані товари (роботи, послуги), виплачена заробітна плата, сплачений єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування тощо.

У розділі I «Доходи» типової форми у графах 2 – 7 відображається дохід від провадження господарської діяльності, що оподатковується за ставкою, визначеною пп. 1 п. 293.3 ПКУ, без податку на додану вартість (п. 2 розділу ІІ Порядку).

Дані типової форми заповнюються у гривнях з копійками та використовуються платником податку для заповнення податкової декларації платника єдиного податку – фізичної особи - підприємця, затвердженої наказом Мінфіну від 19.06.2015 №578 (п. 8 розділу І Порядку).

Джерело: ДПС у Запорізькій області

Рубрика: Спрощена система/ФОП на єдиному податку

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «ФОП на єдиному податку»