Згідно з українським законодавством, комунальні некомерційні підприємства не є розпорядниками бюджетних коштів. Саме тому самоврядні органи місцевої влади мають в місячний термін своїми рішеннями визначити розпорядниками бюджетних коштів обласні, районні, державні адміністрації та ОТГ, - повідомляє прес-служба МОЗ.
Ці дії невідкладно необхідно виконати у тих регіонах, де кінцевими розпорядниками бюджетних коштів є автономізовані медзаклади, що надають первинну медичну допомогу. МОЗ України також звертає увагу, що нові розпорядники бюджетних коштів мають переукласти угоди з аптеками, що беруть участь у програмі «Доступні ліки».
При цьому слід звернути особливу увагу на погашення поточної заборгованості перед аптечними закладами.
Офіційний лист з роз’ясненнями вже відправлено керівникам департаментів охорони здоров’я в областях. Ознайомитися з листом можна тут>>
Усі приватні медзаклади, що уклали договір з Нацслужбою здоров’я, вже мають право розпочати виписувати рецепти на ліки за програмою. Для цього їм необхідно звернутися до визначеного розпорядника коштів та отримати необхідне погодження.
Фізособи-підприємці найближчим часом також отримають законно цю можливість. Міністерство вже підготувало проект змін до постанови і найближчим часом направить його на розгляд КМУ.
***
Читайте також:
- Які ліки забезпечує держава при лікуванні на стаціонарі? Роз'яснює МОЗ
- Як діяти, коли у вас вимагають благодійні внески — роз'яснення МОЗ
- МОЗ розширив перелік «безкоштовних ліків»
- В Україні запрацює «гаряча лінія» для скарг на медпослуги
- МОЗ презентувало модуль безкоштовного мобільного додатка — Ліки Контроль