• Посилання скопійовано

В Україні планують обмежити використання одноразового пластику

Міндовкілля презентувало концепцію обмеження обігу одноразових виробів із пластику на території України

В Україні планують обмежити використання одноразового пластику

Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Роман Абрамовський презентував концепцію обмеження обігу одноразових виробів із пластику на території України. Такі вироби забруднюють довкілля, стають причиною загибелі тварин, морських жителів і птахів. А при розкладі на мікропластик можуть навіть потрапляти у їжу для людей. Європейські країни вже почали перехід до життя без пластику і Україна слідує останнім екологічним тенденціям.

«Зрозуміло, що пластик – це зручно та дешево. Але людство дійшло до межі та опинилося перед цивілізаційним вибором “він або ми” – 1 до 1. Якщо ми приймаємо рішення боротися з сучасними викликами для довкілля, то мусимо свідомо та чітко розуміти, що в нас є два шляхи – це регуляція  та формування екологічної свідомості українців. Впевнений, що кожен з нас зможе відмовитися від зайвого одноразового пластику та перейти на користування багаторазовими альтернативами чи eco friendly матеріалами», – відзначив Роман Абрамовський. 

Міндовкілля спільно із експертами Проєкту ЄС APENA2 розробили драфт законопроекту про обмеження обігу та виробництва пластикової продукції одноразового використання - на основі положень Директиви ЄС 2019 року (2019/904)  про одноразовий пластик. 

Документ передбачає вже через рік, після введення його в дію, заборону виробництва, ввезення на територію України та введення в обіг одноразових пластикових виробів, для яких вже є альтернативи. Зокрема, це:

  1. соломинки;
  2. столові прибори (виделки, ложки, ножі, ложки, палички, шпажки, мішалки для напоїв);
  3. посуд (тарілки, стакани тощо);
  4. палички для тримання повітряних куль та основа для них;
  5. гігієнічні ватні палички;
  6. ємності для їжі та напоїв (наприклад, контейнери);
  7. кришки від ємностей для напоїв;
  8. ємності для їжі та напоїв зі вспіненого пінополістиролу. При нагріванні цей матеріал виділяє отруйні канцерогенні речовини, що впливають на респіраторні, репродуктивні та нервові функції людини;
  9. вироби з оксобіорозкладного пластику. Оксорозкладний пластик містить домішки, що пришвидшують розпад на мікропластик, який  потрапляє в довкілля та воду.

Також пропонується запровадити маркування для деяких виробів, що містять пластик, але поки що не можуть попасти під обмеження. Зокрема, для:

  • вологих серветок, у тому числі побутових та для особистого догляду;
  • засобів особистої жіночої гігієни;
  • підгузок;
  • тютюнових виробів з фільтрами. 

Нове маркування буде нагадувати споживачам, що така продукція  має негативний вплив на довкілля. 

 

Довідково

  • Проблема пластику – загальновідома. Із 1950-х по 2018 рік було вироблено 6,3 млрд тонн пластику. Лише 9% цього обсягу перероблено. 12% спалено, а весь інший пластик досі перебуває у довкіллі: річках, морях, океанах та землі
  • 1:1 – саме таке співвідношення риби до пластику в водоймах прогнозують вчені до 2050 року; Зараз 1:5; 
  • 68% забруднень у Чорному морі – це пластик.  
  • Канадські вчені дослідили, що 59% видів птахів мають у шлунках пластикові частинки, а людина споживає щорічно 100 тис. часток мікропластику.
  • Пластик, особливо з додавання оксодомішок, розкладається на мікропластик та з легкістю потрапляє в їжу тварин, а згодом і в нашу. 
  • За останні 50 років світове виробництво пластику зросло в 20 разів. До 2035 року його кількість зросте вдвічі, а до 2050 року –  в чотири рази.

***

УВАГА!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER. Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Джерело: Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України

Рубрика: Суспільство і життя/Суспільство, події

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Суспільство, події»