Оновлення даних - це обов'язок кожного військовозобов'язаного українця. Якщо громадяни зробили це до набуття чинності новим законом про мобілізацію (18 травня), то знову йти до ТЦК їм не потрібно.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на начальника служби з громадськістю Полтавського обласного ТЦК та СП Романа Істоміна в ефірі телемарафону.
"Якщо громадянин хоче уточнити свої дані за законом (про мобілізацію. - Ред.), то він це може зробити після набрання чинності законом. Але ніхто не забороняє звернутися зараз. Бо оновлення даних - це обов'язок кожного військовозобов'язаного", - пояснив Істомін.
За його словами, якщо військовозобов'язаний зробить це зараз, то у ТЦК вже будуть оновлені дані. Тому потреби з'являтися у військкоматі потім вже не буде.
"Є закон України про єдиний державний реєстр військовозобов'язаних. Там є перелік персональних даних. Якщо громадянин оновив всі дані, які там є, і нічого не змінилося, це можуть бути дані хоч за 2022 рік, але вони актуальні, то оновлення вони не потребують", - додав представник Полтавського ТЦК.
Новий закон про мобілізацію
Вже з 18 травня набуває чинності новий закон про мобілізацію.
Протягом наступних 60 днів чоловіки віком від 18 до 60 років повинні оновити свої військово-облікові дані. Це можна зробити трьома способами: звернутися до ТЦК, ЦНАПу або зареєструвати електронний кабінет і виконати оновити дані дистанційно.
***
Відповідно до закону, електронний кабінет — це захищений, незалежний веб-сервіс, який забезпечує доступ до інформації та певних послуг, що стосуються призовників, військовозобов'язаних та резервістів, які пройшли електронну ідентифікацію.
18 травня 2024 року вже з'явилась можливість завантажити додаток Реєстр+ на свій мобільний телефон: iPhone чи Android і внести всю необхідну інформацію.
Де ж придбати смартфон, щоб завантажити додаток?
Інтернет-магазин eStore.ua пропонує великий вибір техніки: смартфонів, навушників та інших корисних гаджетів, з гарантією та за вигідною ціною.
***
Читайте також:
- Новий Закон про мобілізацію набирає чинності з 18 травня!
- Бронювання працівників: що нового за Законом №3633
- Вік призову знизили до 25 років: дії роботодавця
- Як Закон №3633 вплине на чоловіків за кордоном України?
- Хворі, тимчасово непрацездатні та особи з інвалідністю: що змінить Закон №3633
- За несплату аліментів – відстрочку від призова анулюють!
- Крім повісток, чоловікам надсилатимуть ще один документ: про що йдеться?