
Нагадаємо, що поточна відстрочка діє тільки до 9 травня. А далі для продовження відстрочки до 6 серпня необхідно знову звертатися із відповідною заявою до ТЦК та СП.
Про чергове продовження дії ВС ми писали тут.
Окремо ми наводили алгоритм дій від адвокатки:
- якщо особа використовує виключно паперовий обліковий документ – вам необхідно переподати заяву з додатками та за результатами її розгляду – отримати довідку про відстрочку.
- якщо особа використовує Резерв+, довідка не обов'язкова, оскільки в електронному військово-обліковому документі буде відображено термін дії відповідної відстрочки.
Наразі ж Дарʼя Тарасенко на своїй сторінці у Фейсбуці розповіла, чи може ТЦК та СП мобілізувати, якщо подано заяву на відстрочку.
Відповідь на це запитання міститься в п. 60 Постанови КМУ №560:
до ухвалення комісією рішення військовозобов’язаний не підлягає призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період.
Як «перестрахуватися» від мобілізації на період розгляду Комісією заяви на оформлення відстрочки?
Необхідно мати докази приймання вашої заяви на відстрочку. Це може бути фото з реєстраційним номером заяви на відстрочку. Або на іншому примірнику заяви просити в ТЦК та СП поставити відмітку про приймання такої заяви.
У п. 58 Постанови №560 вказано, що подана заява на відстрочку підлягає реєстрації в день її подання.
В іншому випадку, якщо таких доказів подання заяви у вас не буде, ви дійсно маєте ризик бути мобілізованим будь-яким ТЦК т аСП, оскільки у вас не буде підтверджень подання заяви на відстрочку.
Якщо ваш ТЦК та СП відмовляє вам у проставленні відмітки на вашому екземплярі заяви на відстрочку про її приймання або відмовляє зробити фото вже зареєстрованої заяви, рекомендуємо вам звернутися до вашого ТЦК та СП із письмовою заявою на отримання копії зареєстрованої заяви на відстрочку або ж звернутись з адвокатським запитом для надання відповідних доказів подання заяви та результатів її розгляду.
В який строк має бути розглянута заява на відстрочку?
За загальним правилом Комісія має розглянути заяву протягом 7 днів, але якщо Комісія звертається із запитами до органів державної влади для отримання необхідної їм інформації, то строк розгляду заяви не має перевищувати 15 днів.
Чи можуть мобілізувати, якщо вже є оформлена відстрочка?
Ні.
Але є певні нюанси.
На практиці трапляються випадки, коли військовозобов’язаний дотримався процедури оформлення відстрочки та навіть отримав довідку про відстрочку, але в Резерві немає відомостей про таку відстрочку. Очевидно, що така ситуація відбулася не з вини військовозобов’язаного.
Тобто в цьому випадку є певний ризик щодо мобілізації, тому рекомендуємо завжди перевіряти в «Резерв+» інформацію про оформлену відстрочку.
Якщо вами було виявлено, що інформацію про відстрочку не було внесено в реєстр, необхідно звертатися до вашого РТЦК та СП з вимогою внести таку інформацію до реєстру. Про це ми писали тут.
А до того – носіть із собою паперову довідку про надану відстрочку.
Чи можуть мобілізувати військовозобов’язаного, який може оформити відстрочку через «Резерв+», але не зробив цього?
Так! Тому не тягніть з оформленням відстрочки. Тим паче, якщо це можна зробити дуже просто через «Резерв+».