• Посилання скопійовано

З 1 січня запрацює Закон щодо страхування інвестицій в Україні від воєнних ризиків

21 грудня В. Зеленський підписав, а 23 грудня офіційно опубліковано закон про запровадження механізму страхування воєнних ризиків для наших вітчизняних товаровиробників (раніше законопроєкт №9015)

З 1 січня запрацює Закон щодо страхування інвестицій в Україні від воєнних ризиків

21 грудня 2023 року Президент підписав Закон від 22.11.2023 №3497-IX "Про внесення змін до Закону України "Про фінансові механізми стимулювання експортної діяльності" щодо страхування інвестицій в Україні від воєнних ризиків" (раніше законопроєкт №9015). Про це йдеться у картці законопроєкту.

23 грудня Закон офіційно опублікований в "Голосі України" від 23.12.2023 №50. Він набирає чинності з 1 січня 2024 року, крім пункту 2 цього розділу, який набирає чинності з дня, наступного за днем опублікування цього Закону.

Як наголошував раніше Д. Гетманцев, цей важливий законопроєкт щодо страхування інвестицій в Україні від воєнних ризиків був розроблений з метою створення умов для масштабування інвестицій в Україні в часи військових дій та повоєнного відновлення.

Ініціатива передбачає підтримку економічної діяльності в Україні, посилення промислового (в тому числі оборонно-промислового) сектору, а також створення нових робочих місць та наповнення бюджетів всіх рівнів коштами від сплати податків, що зумовить посилення сил оборони України.

Законопроєктом пропонувалося внести зміни до Закону «Про фінансові механізми стимулювання експортної діяльності», зокрема усунути прогалини, що обмежують можливість страхування вітчизняних інвестицій Експортно-кредитним агентством, у тому числі в умовах військових дій та повоєнного відновлення.

Зокрема, уточнюється, що страхування прямих інвестицій, у тому числі страхування інвестицій в Україні від ризиків, які можуть бути спричинені збройною агресією, бойовими діями та/або тероризмом, здійснюється виключно за умови спрямування таких інвестицій на створення об’єктів та інфраструктури, необхідної для розвитку переробної промисловості та експорту товарів (робіт, послуг) українського походження.

Як зазначала раніше Європейська Бізнес Асоціація, цей законопроєкт допоможе:

  • по-перше, поставити у рівні умови українських інвесторів із зарубіжними, які мають нині можливість страхувати свої інвестиції в експортно-кредитних агенціях своїх країн або подібних міжнародних організаціях, у тому числі від воєнних ризиків;
  • по-друге, спростить і пришвидшить процес відбору проєктів, бо MIGA і DFC, які заявили про подібні наміри, не мають представництв в Україні. А в Україні Експортно-кредитна агенція може виконувати цю роботу, працюючи як агент для них або страхувати самостійно та передавати у перестрахування ризики щодо таких інвестиційних проєктів;
  • по-третє, надасть доступ до страхування середнім компаніям, які навряд чи зацікавлять міжнародних страховиків, натомість повністю відповідають профілю Експортно-кредитної агенції України. 

Автор: Волос Наталія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Суспільство і життя/Економіка

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Економіка»