• Посилання скопійовано

Бізнес просить Президента дозволити запровадити економічне бронювання

Функціонування підприємств під час ВС є важливим для продовження роботи економіки, збереження надходження податків, які допомагають фінансувати ЗСУ. Тож бізнес просить Президента дозволити працювати ще ефективніше і допомогти зробити економіку ще більш сильною

Бізнес просить Президента дозволити запровадити економічне бронювання

Вже майже 2,5 року Україна продовжує демонструвати неймовірну стійкість – триматись, тримати військовий фронт, підтримувати економіку тощо. 

У такі непрості часи хочеться окрему вдячність висловити військовим, які допомагають тримати військовий фронт та наближати перемогу України, органам державної влади, завдяки яким країна продовжує працювати, залучати міжнародну увагу, допомогу та підтримку і, звісно, бізнесу, завдяки якому працює саме економіка нашої держави.

Європейська Бізнес Асоціація як спільнота бізнесу бачить та високо цінує ті кроки та рішення, які влада робить у тому числі для підтримки та стимулювання роботи бізнесу. Зокрема, тривалий час Асоціація наголошувала на необхідності зміни деяких підходів у класичній системі бронювання працівників. І ми бачимо, що минулого тижня бізнес було почуто та зроблено відповідний крок до цього шляхом прийняття Постанови №650, яка наразі передбачає можливість для бізнесу бронювати своїх співробітників як в електронному вигляді через портал Дія, так і традиційним методом шляхом подання відповідних переліків військовозобов’язаних профільним центральним органам виконавчої влади або відповідним військовим адміністраціям. Крім того, постанова врегульовувала і низку інших важливих для бізнесу питань. Про це можна прочитати в новині за посиланням.

Водночас наразі найбільш гострим для бізнесу все ж таки залишається питання кадрів.  

Так, бізнес розуміє важливість та потребу укомплектування Збройних Сил України як основного пріоритету державної політики в умовах війни.

Проте функціонування підприємств, видається, також є важливим – для продовження роботи економіки, збереження надходження податків, які допомагають фінансувати Збройні Сили України тощо. Тож бізнес просить Президента України Володимира Зеленського дозволити працювати ще ефективніше та допомогти зробити економіку ще більш сильною. Зокрема, це допоможе зробити інструмент, завдяки якому бізнес матиме повноваження визначати, які саме співробітники є критичними для роботи тієї чи іншої компанії, адже наразі часом бізнес все ж таки стикається із ситуацією, коли мобілізують саме вкрай важливих для роботи компанії спеціалістів, що дуже сповільнює, а часом і зупиняє робочі процеси. І це насправді позначається не просто на прибутках компанії, а на рівні податків, які компанія сплачує, кількості працевлаштованих українців (адже якщо компанія закривається чи скорочує роботу, то і відсоток зайнятих українців знижується). Тобто загалом у всій країні.

Вирішити б це питання, на переконання бізнесу Європейської Бізнес Асоціації, допоміг інструмент економічного бронювання, яке б могло діяти паралельно зі стратегічною системою бронювання. Наразі в публічному просторі обговорюються різні концепції та моделі бронювання. І бізнес готовий разом з уповноваженими представниками органів державної влади сідати та обговорювати ці моделі та яка з них може бути найбільш корисною для нашої держави. Зокрема, одну з таких концепцій було подано на розгляд до Верховної Ради України.

Слід зазначити, що економічне бронювання не суперечить мобілізації, а доповнює її через фінансування військового збору за кожного заброньованого.

Тож щиро сподіваємось, що в Україні все ж таки вдасться запровадити систему економічного бронювання, аби забезпечити і безперебійне функціонування економіки України!

***

Читайте також

Джерело: Європейська Бізнес Асоціація

Рубрика: Суспільство і життя/Економіка

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Економіка»