• Посилання скопійовано

Рада з фінансової стабільності схвалила зміни до Стратегії розвитку фінансового сектору України

Зміни до Стратегії розвитку фінсектору України передбачають нові заходи стосовно законодавчого врегулювання діяльності Фонду розвитку підприємництва, розроблення стратегії розвитку іпотечного кредитування, підвищення стійкості критичної інфраструктури

Рада з фінансової стабільності схвалила зміни до Стратегії розвитку фінансового сектору України

Мінфін повідомляє, що Рада з фінансової стабільності (РФС) на засіданні 13 травня зосередилася на підготовці до восьмого перегляду програми розширеного фінансування з Міжнародним валютним фондом та ухвалила низку рішень. 

По-перше, РФС схвалила зміни до Стратегії розвитку фінансового сектору України, зокрема:

  • нові заходи стосовно законодавчого врегулювання діяльності Фонду розвитку підприємництва, розроблення стратегії розвитку іпотечного кредитування, підвищення стійкості критичної інфраструктури та цифрової операційної стійкості фінансового сектору;
  • оновлення заходів для розвитку інфраструктури ринків капіталу, зокрема щодо узгодження цільової моделі роботи ринку разом зі стейкхолдерами, включаючи питання консолідації облікової інфраструктури та залучення іноземних інвесторів, та її імплементації. Ці зміни дають змогу реформувати ринок та максимізувати можливості залучення приватних інвестицій;
  • розширення охоплення цілі ІІІ «Фінансова система працює на відновлення країни та інтегрується до ЄС» і додання нової ініціативи «Європейська інтеграція фінансового сектору», що включає заходи з поглиблення співробітництва з інституціями ЄС, виконання програмних документів, участі в переговорному процесі, імплементації актів права ЄС з урахуванням рекомендацій Європейської комісії за результатами скринінгу.

По-друге, схвалено зміни до Стратегії з розвитку кредитування з метою синхронізації її з планом законодавчих змін у межах реалізації програми Ukraine Facility в частині розвитку і функціонування ринку непрацюючих кредитів (NPL) та залучення іноземних інвестицій у цей ринок.

По-третє, РФС розглянула та взяла за основу концепцію розроблення Стратегії з розвитку іпотеки і доручила робочій групі (Комітету) з фінансового розвитку при РФС підготувати узгоджені матеріали для її подальшого обговорення, зокрема з експертами МВФ.

Схвалені документи, зокрема оновлену Стратегію розвитку фінансового сектору України та Стратегію з розвитку кредитування, буде оприлюднено додатково після затвердження. 

Довідково

Участь у засіданні взяли співголови та члени Ради з фінансової стабільності: Міністр фінансів України Сергій Марченко, Голова Національного банку України Андрій Пишний, Перший віцепрем’єр-міністр України – Міністр економіки України Юлія Свириденко, заступник Міністра фінансів України з питань європейської інтеграції Юрій Драганчук, перший заступник Голови НБУ Катерина Рожкова, заступник Керівника Офісу Президента України Ірина Мудра, заступник Голови НБУ Дмитро Олійник, директор-розпорядник Фонду гарантування вкладів фізичних осіб Ольга Білай, інші керівники установ – членів РФС.

Рада з фінансової стабільності створена в березні 2015 року відповідно до Указу Президента України і є форумом для фахового обговорення системних ризиків, що загрожують фінансовій стабільності держави.

Джерело: Міністерство фінансів України

Рубрика: Суспільство і життя/Економіка

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Економіка»