
Правові засади використання реєстраторів розрахункових операцій (РРО) та програмних РРО (ПРРО) у сферах торгівлі, громадського харчування і послуг встановлено Законом України від 6 липня 1995 року №265/95-ВР (із змінами) та нормативно-правовими актами, прийнятими на його виконання.
Згідно з п. 1 ст. 3 цього Закону, суб’єкти господарювання при здійсненні розрахункових операцій у готівковій або безготівковій формі зобов’язані проводити розрахунки на повну суму покупки/послуги через зареєстровані та опломбовані у встановленому порядку РРО, переведені у фіскальний режим, або через ПРРО, зареєстровані фіскальним сервером ДПС. При цьому обов’язковим є формування відповідного розрахункового документа – паперового чи електронного.
Процедура реєстрації визначена:
Реєстрація РРО проводиться на підставі заяви за формою №1-РРО, а ПРРО – на підставі заяви за формою №1-ПРРО.
Застосовувати РРО/ПРРО дозволено виключно в тій господарській одиниці, яка зазначена у реєстраційному посвідченні (для РРО) або внесена до реєстру ПРРО (для ПРРО).
Форма та зміст розрахункових документів визначені Положенням, затвердженим наказом Мінфіну від 21.01.2016 №13. У п. 2 розд. I цього документа вказано, що найменування господарської одиниці повинне відповідати назві, зазначеній у документі на право власності чи користування приміщенням.
Реквізит «назва господарської одиниці» є обов’язковим у фіскальному чеку (п. 2 розд. ІІ Положення №13) і має відповідати даним із Заяви за формою №20-ОПП.
Першоджерелом інформації для такої заяви є правовстановлювальні документи, актуальні на дату подання. У графі 3 форми №20-ОПП вказується тип об’єкта оподаткування згідно з довідником, який розміщено на сайті ДПС. При виборі типу враховуються функціональне призначення об’єкта, вид діяльності та можливість укрупнення інформації. У графі 4, за наявності, зазначається назва об’єкта оподаткування з метою уточнення.
У разі здійснення інтернет-торгівлі у заявах за формами №1-РРО / №1-ПРРО потрібно вказувати таку назву господарської одиниці, яка відповідає об’єкту оподаткування, та може містити ознаку дистанційної торгівлі, комерційну назву або інші ідентифікаційні елементи.
- Бланк Заяви про реєстрацію реєстратора розрахункових операцій (Форма №1-РРО) дивіться на нашому сайті за посиланням.
- Форму затверджено Наказом Міністерства фінансів України від 14.06.2016 р. №547 «Про затвердження порядків щодо реєстрації реєстраторів розрахункових операцій та книг обліку розрахункових операцій».
- Ще більше бланків звітності, договорів, типових форм, заяв і первинних документів (усього понад 900 бланків та типових форм) ви знайдете на нашому сайті у розділі бланків.
- Всі новини від редакції «Дебет-Кредит» щодо обліку товарних запасів дивіться за посиланням.
***