• Посилання скопійовано

Платіжні термінали і підприємці: разом або ні?

Кількість платіжних терміналів повинна складати не менше 50% від кількості касових апаратів

Платіжні термінали і підприємці: разом або ні?

Як і раніше актуальним залишається питання про обов'язкове вживання суб'єктами господарської діяльності платіжних терміналів. І якщо дана послуга вже давно набула широке поширення в роздрібних торгових мережах - супермаркетах, якими володіють, як правило, великі підприємства – юридичні особи, то в правилах вживання електронних платіжних засобів підприємцям допоможуть розібратися фахівці ГУ Міндоходів в АР Крим.

Відповідно до п.14.19 Закону України від 05.04.2001 №2346 «Про платіжні системи і переказ коштів в Україні» суб'єкти господарської діяльності зобов'язані забезпечити покупцям можливість проводити розрахунки за продані товари або надані послуги за допомогою електронних платіжних засобів.

На сьогоднішній день вимоги до СГД щодо надання можливості розрахунку за допомогою платіжних терміналів регулюється ухвалою Кабінету Міністрів України від  29.09.2010 №878. Виходячи з його положень, проведення розрахунків із покупцями електронними платіжними засобами повинні забезпечити підприємці, які здійснюють діяльність у сфері продажу товарів, громадського харчування і послуг, а головне – зобов'язані використовувати касові апарати відповідно до Закону про РРО.

Виняток становлять заклади громадського харчування закритого типу, обслуговуючі певний контингент споживачів (наприклад, відомчі їдальні в інститутах, ПТЗ, школах або частинах Озброєних сил України і т.п.), підприємства торгівлі з торговою площею до 20 кв. м (окрім АЗС). Також, звільняються від обов'язкового вживання електронних платіжних засобів СГД, які здійснюють діяльність в населених пунктах з чисельністю населення менше 25 тис. громадян.

Кількість платіжних терміналів повинна складати не менше 50% від кількості касових апаратів. Крім того, електронне устаткування повинне забезпечити можливість розрахунків за допомогою не менше трьох платіжних систем (наприклад, Visa, MasterCard та ін.).

Отже, підприємці на загальній системі оподаткування зобов'язані надати можливість своїм покупцям розраховуватися за придбані товари або послуги за допомогою платіжних терміналів тільки в тому випадку, якщо вони зобов'язані використовувати РРО і не підпадають по випадки звільнення від прийому електронних платіжних засобів.

Підприємці – спрощенці 1-3 груп, відповідно до п.6 ст.9 Закону про РРО і п.296.10 ст.296 Податкового кодексу України, можуть не встановлювати платіжні термінали. Використовування такого устаткування підприємцем за власним бажанням не зобов'язує його обзаводитися РРО.

Нагадаємо, що невиконання вимог законодавства щодо обов'язкового вживання електронних платіжних засобів спричиняє за собою досить крупні штрафи:

- від 100 до 200 неоподатковуваних податком мінімумів доходів громадян (від 1700 до 3400 гривень, а при повторному порушенні протягом року – від 8500 до 17000 гривень) – по ст. 16315 Кодексу України про адміністративні правопорушення;

- 500 неоподатковуваних податком мінімумів доходів громадян (8500 гривень) - згідно ч.2 ст. 17 Закону України "Про захист прав споживачів".

Джерело: ДФС в Автономній Республіці Крим

Рубрика: Держрегулювання/Готівковий обіг та каса

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Готівковий обіг та каса»