• Посилання скопійовано

Відображаємо отриманий касовий чек, що перевищує 200 гривень

Платник має право на формування податкового кредиту на підставі касових чеків, які містять загальну суму отриманих товарів/послуг, що не перевищують 200 грн за день

Відображаємо отриманий касовий чек, що перевищує 200 гривень

Підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту без отримання податкової накладної є, зокрема, касові чеки, які містять суму отриманих товарів/послуг, загальну суму нарахованого податку (з визначенням фіскального номера та податкового номера постачальника). При цьому з метою такого нарахування загальна сума отриманих товарів/послуг не може перевищувати 200 гривень за день (без урахування податку).

У разі використання платниками для розрахунків із споживачами реєстраторів розрахункових операцій касовий чек повинен містити дані про загальну суму коштів, що підлягає сплаті покупцем з урахуванням податку, та суму цього податку, що сплачується у складі загальної суми.

Тобто, платник податку має право на формування податкового кредиту на підставі касових чеків, які містять загальну суму отриманих товарів/послуг, що не перевищують 200 гривень за день (без ПДВ).

Якщо платник податку отримав касовий чек, в якому загальна сума отриманих товарів/послуг перевищує 200 гривень, то відповідно такий платник податку не має права на підставі цього чеку віднести до податкового кредиту ні всю суму ПДВ, сплачену при придбанні таких товарів/послуг, ні її частину.

Заповнення деяких граф розділу II Реєстру виданих та отриманих податкових накладних мають свої особливості зокрема:

у графі 1 проставляється номер запису чеку. Указаний номер запису переноситься на зазначений документ;

у графі 2 – зазначається дата отримання чеку;

до граф 3, 4 – переносяться відповідні реквізити чеку;

у графі 5 – проставляється позначення «ЧК» - касовий чек.

у графах 6, 7 – вказується найменування (прізвище, ім’я, по батькові - для фізичної особи) постачальника та його індивідуальний податковий номер;

у графі 8 – вказується загальна сума.

Враховуючи те, що платник податку на підставі касового чеку, в якому загальна сума отриманих товарів/послуг перевищує 200 гривень, не має права віднести до складу податкового кредиту ні всю суму ПДВ, сплачену при придбанні таких товарів/послуг, ні її частину, то у такому випадку платник податку заповнює графи 13 та 14 Реєстру.

Нагадаємо, Порядок ведення реєстру виданих та отриманих податкових накладних затверджений наказом Міністерства доходів і зборів України від 25.11.2013 №708.

Джерело: ДФС у Тернопільській області

Рубрика: Держрегулювання/Готівковий обіг та каса

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Готівковий обіг та каса»