Підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту без отримання податкової накладної є, зокрема, касові чеки, які містять суму отриманих товарів/послуг, загальну суму нарахованого податку (з визначенням фіскального номера та податкового номера постачальника). При цьому з метою такого нарахування загальна сума отриманих товарів/послуг не може перевищувати 200 гривень за день (без урахування податку).
У разі використання платниками для розрахунків із споживачами реєстраторів розрахункових операцій касовий чек повинен містити дані про загальну суму коштів, що підлягає сплаті покупцем з урахуванням податку, та суму цього податку, що сплачується у складі загальної суми (п.п.«б» п. 201.11 ст. 201 Податкового кодексу України).
Тобто платник податку має право на формування податкового кредиту на підставі касових чеків, які містять загальну суму отриманих товарів/послуг, що не перевищують 200 гривень за день (без ПДВ).
Якщо платник податку отримав касовий чек, в якому загальна сума отриманих товарів/послуг перевищує 200 гривень, то відповідно такий платник податку не має права на підставі цього чеку віднести до податкового кредиту ні всю суму ПДВ, сплачену при придбанні таких товарів/послуг, ні її частину.
У розділі II реєстру виданих та отриманих податкових накладних (далі – Реєстр) відображаються отримані податкові накладні, розрахунки коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної, ВМД, а також інші документи, на підставі яких здійснюється облік операцій з придбання товарів/послуг. Такими документами є, зокрема, касові чеки.
Особливістю заповнення розділу II Реєстру на основі касових чеків є:
-у графі 1 проставляється номер запису чеку. Указаний номер запису переноситься на зазначений документ;
- у графі 2 – зазначається дата отримання чеку;
- до граф 3, 4 – переносяться відповідні реквізити чеку;
- у графі 5 – проставляється позначення «ЧК» - касовий чек.
- у графах 6, 7 – вказується найменування (прізвище, ім’я, по батькові - для фізичної особи) постачальника та його індивідуальний податковий номер;
- у графі 8 – вказується загальна сума.
Враховуючи те, що платник податку на підставі касового чеку, в якому загальна сума отриманих товарів/послуг перевищує 200 гривень, не має права віднести до складу податкового кредиту ні всю суму ПДВ, сплачену при придбанні таких товарів/послуг, ні її частину, то у такому випадку платник податку заповнює графи 13 та 14 Реєстру.
Нагадаємо, що Порядок ведення реєстру виданих та отриманих податкових накладних затверджений наказом Міністерства доходів і зборів України від 25.11.2013 № 708.