ДФС у Тернопільській області нагадує, що відповідно до ст. 3 Закону про РРО суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов’язані при виявленні несправностей РРО, а також пошкодження засобів контролю протягом робочого дня, в якому виявлено несправності чи пошкодження, письмово або засобами електронного зв’язку в довільній формі повідомити центр сервісного обслуговування.
Окрім того, протягом двох робочих днів після дня виявлення несправностей чи пошкодження письмово або засобами електронного зв’язку в довільній формі слід повідомити про це контролюючий орган, у якому суб’єкт господарювання зареєстрований платником податків.
Докладніше про алгоритм дій у разі виходу з ладу РРО читайте в аналітичному матеріалі від редакції >>>
Водночас податківці зауважують, що нормами Закону про РРО не передбачено відповідальності до суб'єкта господарювання при не повідомленні контролюючого органу про виявлення несправностей РРО, а також пошкодження засобів контролю.
Проте за непроведення розрахункових операцій через РРО застосовуються фінансові санкції передбачені до п. 1 ст. 17 Закону про РРО.
Докладно про відповідальність за порушення касової дисципліни читайте тут (для передплатників)>>