ДФСУ у під категорії 109.21 ресурсу «ЗІР» зауважила, що відповідно до абзацу другого п. 27 розд. III Положення №148, видаткові касові ордери або видаткові відомості не приймаються для виведення залишку готівки в касі, якщо видача готівки з каси не підтверджена підписом одержувача.
На підставі цієї норми при перевірках податківці суму готівки за видатковими касовими ордерами або видатковими відомостями, у яких видача готівки з каси не підтверджена підписом, будуть додавати до залишку готівки в касі виключно в день, у якому оформлено зазначені видаткові документи. У роз'ясненні податківці зауважили, що надалі зазначена сума не береться для розрахунку понадлімітних залишків готівки.
Якщо сума за видатковими касовими ордерами та сума залишку відповідного привисить ліміт каси, то у такому разі підприємство буде мати справи з понадлімітною сумою готівки.
За перевищення встановлених лімітів залишку готівки в касах до підприємства застосовується фінансова санкція у двократному розмірі сум виявленої понадлімітної готівки за кожний день (ст. 1 Указ №436/95).
Про процедуру розрахунку ліміту касу за новим Положенням №148 читайте тут>>
***
Читайте також:
- Заповнюємо прибутковий касовий ордер: детальний алгоритм від редакції.
- Алгоритм заповнення видаткового касового ордера – в деталях та зі зразками від редакції.
- Касова книга на відокремленому підрозділі: бути чи не бути?
- Особливості ведення касових операцій у 2018 році: відеоогляд від податківців
- Оформлення касових документів за новими правилами - на прикладах від редакції