Офіс великих платників податків ДФС повідомляє, що згідно з п. 63.3 ПКУ з метою проведення податкового контролю платники податків підлягають реєстрації або взяттю на облік у контролюючих органах за місцезнаходженням юридичних осіб, відокремлених підрозділів юридичних осіб, місцем проживання особи (основне місце обліку), а також за місцем розташування (реєстрації) їх підрозділів, рухомого та нерухомого майна, об'єктів оподаткування або об'єктів, які пов'язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність (неосновне місце обліку).
Об'єктами оподаткування і об'єктами, пов'язаними з оподаткуванням, є майно та дії, у зв'язку з якими у платника податків виникають обов'язки щодо сплати податків та зборів. Такі об'єкти за кожним видом податку та збору визначаються згідно з відповідним розділом ПКУ.
Платник податків зобов'язаний стати на облік у відповідних контролюючих органах за основним та неосновним місцем обліку, повідомляти про всі об'єкти оподаткування і об'єкти, пов'язані з оподаткуванням, контролюючі органи за основним місцем обліку згідно з порядком обліку платників податків.
З 1 жовтня 2018 року набрали чинності окремі положення наказу Мінфіну від 20.09.2018 р. №773, якими внесено зміни до Порядків реєстрації та застосування реєстраторів розрахункових операцій (далі – РРО), затверджених наказом Мінфіну від 14.06.2016 р. №547.
При цьому окремі положення наказу Мінфіну від 20.09.2018 р. №773 наберуть чинності після затвердження Мінфіном Порядків ведення Реєстру екземплярів РРО та Реєстру центрів сервісного обслуговування РРО.
Наберуть чинності, зокрема, наступні нововведення:
- контролюючий орган відмовляє в реєстрації РРО щодо господарської одиниці (пункту обміну валюти), вказаної у заяві, якщо суб'єкт господарювання не повідомив контролюючий орган про такий об'єкт оподаткування відповідно до п. 63.3 ПКУ або згідно з таким повідомленням відповідний об'єкт є закритим чи не експлуатується суб'єктом господарювання;
- у разі реєстрації резервного РРО, суб'єкт господарювання має завчасно повідомити як про об'єкт оподаткування відповідно до п. 63.3 ПКУ щодо кожної господарської одиниці (пункту обміну валюти), де використовуватиметься резервний РРО;
- однією з підстав для скасування реєстрації РРО є повідомлення суб'єктом господарювання контролюючого органу відповідно до п. 63.3 ПКУ про такий об'єкт оподаткування як про закритий або такий, що не експлуатується суб'єктом господарювання.
***
Читайте також:
- З 1 жовтня реєструємо та використовуємо РРО й КОРО по-новому! Мінфін затвердив наказ
- Зареєстрували Книгу обліку доходів вже після отримання доходу: які наслідки?
- Як відмовитися від КОРО за новими правилами? – перше роз'яснення від ДФС
- Мінфін про новації в реєстрації РРО та використанні КОРО
- Як ДФС штрафує підприємців за помилки в КОРО? – експертна думка
- Які зміни щодо РРО та КОРО діють з 1 жовтня, а які наберуть чинність пізніше? Офіційне повідомлення ДФСУ