ДФСУ розповідає, що одним із заходів, спрямованих на спрощення процедури реєстрації РРО, яке полягає у наданні можливості суб’єкту господарювання реєструвати РРО на підставі однієї заяви за спрощеною формою та без додатків, є створення та супроводження ДФСУ нового електронного реєстру – реєстру центрів сервісного обслуговування реєстраторів розрахункових операцій (далі – реєстр ЦСО).
Створення реєстру ЦСО здійснюється відповідно до вимог постанови КМУ від 12.05.2004 р. №601 «Про затвердження Порядку технічного обслуговування та ремонту реєстраторів розрахункових операцій».
Реєстр ЦСО запроваджується з метою надання достовірної інформації про центри сервісного обслуговування РРО (далі – ЦСО), що мають право на проведення технічного обслуговування та ремонту РРО різних моделей (модифікацій), включених до Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій (далі – Держреєстр РРО), а також уклали відповідні договори з виробниками (постачальниками) таких РРО.
Включення ЦСО до реєстру ЦСО здійснюється на підставі заяви про включення до реєстру центрів сервісного обслуговування реєстраторів розрахункових операцій (далі – заява), що подається виробником РРО.
Форма заяви затверджується наказом Міністерства фінансів України «Про затвердження порядків ведення реєстру екземплярів реєстраторів розрахункових операцій та реєстру центрів сервісного обслуговування реєстраторів розрахункових операцій» (далі – наказ), проект якого оприлюднений на офіційному веб-сайті Мінфіну.
Для суб’єктів господарювання – виробників РРО запроваджено новий електронний сервіс, який надає їм можливість заповнити та подати заяву в електронній формі.
Подати заяву можна через приватну частину (особистий кабінет) Електронного кабінету з використанням електронного цифрового підпису будь-якого Акредитованого центру сертифікації ключів.
Для цього суб’єкту господарювання – виробнику РРО в приватній частині Електронного кабінету в меню «Введення звітності» необхідно обрати форму «Заява про включення до реєстру центрів сервісного обслуговування реєстраторів розрахункових операцій за ф. №1-РЦСО» (J1317101), заповнити її, підписати та надіслати.
Реєстраційні дані суб’єкта господарювання, який подає заяву, заповнюються автоматично, дані щодо найменування моделі (модифікації) РРО обираються із електронних довідників, що сформовані на підставі даних Держреєстру РРО.
Підтвердженням подання заяви до ДФС є отримання першої квитанції в електронному вигляді, в якій зафіксовані дата та час подання заяви.
Інформація про результати розгляду заяви надсилається суб’єкту господарювання – виробнику РРО в електронному вигляді у другій квитанції.
Відправлену заяву можна переглянути у вкладці «Вхідні/вихідні документи».
Увага! Заповнення та подання заяви здійснюється в тестовому режимі, який триватиме до моменту набрання чинності наказом. Про початок функціонування реєстру ЦСО буде повідомлено додатково.
***
Читайте також: